Vazquez chce odísť z Realu Madrid

Baku, 21. februára

Stredopoliar Realu Madrid Lucas Vazquez chce podľa El Nacional opustiť klub. Hráč chce získať viac hracieho času. Španiel verí, že vzhľadom na súčasnú situáciu v tíme možno na MS nepôjde.

30-ročný stredopoliar údajne v tejto sezóne hrá priemerne 58 minút na zápas. Niektoré súboje zároveň trávi úplne na lavičke náhradníkov.

Už skôr sa hovorilo, že Real Madrid nepredĺži zmluvy trom hráčom.

V lete 2014 sa Vazquez presťahoval na hosťovanie do Espanyolu, kde debutoval v zápase proti Seville v druhom kole, kde prehral 1:2. Prvý gól strelil v zápase proti Realu Sociedad, kde jeho tím vyhral 2:0. Na konci sezóny, keď vypršala pôžička, mal Espanyol v úmysle využiť opciu na odkúpenie v zmluve, Real Madrid však na žiadosť hlavného trénera Rafaela Beníteza využil opciu na odkúpenie.

Po absolvovanej etape ako hráč Espanyolu. Debut v prvom tíme Madridu sa odohral 24. júla 2012 v priateľskom zápase počas prípravnej sezóny proti Realu Oviedo, kde hneď strelil svoj debutový gól. Počas prípravnej sezóny 2014/15 sa s tímom vybral na turnaj International Champions Cup do USA. Nastúpil v prvom tíme na tomto turnaji v zápase proti Rímu a Interu Miláno

Spolu s Realom Madrid vyhral Ligu majstrov, keď sa stretol vo finále s Atléticom Madrid, kde nastúpil ako striedajúci hráč v 76. minúte a nahradil Karima Benzemu. Jeden z gólov strelil v penaltovom rozstrele.

V zápase Copa del Rey 2017/18 proti Numancii dosiahol Vazquez svoje prvé double vo svojej profesionálnej kariére.

V júni 2016 bol Lucas povolaný na priateľský zápas proti gruzínskemu národnému tímu, na ihrisku strávil 62 minút a dostal sa aj do zostavy na ME 2016. Všetky tri zápasy skupinovej fázy odohral na lavičke, ako striedajúci hráč nastúpil až v osemfinále proti Talianom, kde španielska reprezentácia prehrala.