Šport Správy

Debutant Ligy majstrov vytvoril rekord v počte gólov

Lisabon "Benfica" remizoval s Amsterdamom "Ajax" v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov. Stretnutie v Portugalsku sa skončilo výsledkom 2:2.

Mužstvá strelili v prvom polčase tri góly. Stredopoliar Ajaxu Dušan Tadič otvoril skóre v 18. minúte, asistoval mu Nussair Mazraoui. Sedem minút po centri Jana Vertonghena si amsterdamský útočník Sebastian Alle poslal loptu do vlastnej siete. Po ďalších štyroch minútach sa Alle rehabilitoval a už skóroval do nesprávnej brány. V druhom polčase sa Benfice podarilo vyrovnať zásluhou Ukrajinca Romana Jaremčuka (72. min.).

Manchester United vychytal remízu v zápase proti Atléticu v Lige majstrov Futbalový Alle stanovil rekord turnaja: vo svojom debute v Lige majstrov strelil 11 gólov. Doterajší rekord medzi debutantmi Ligy majstrov držal útočník Liverpoolu Sadio Mane (10 gólov v sezóne 2017/18). Alle skóroval vo všetkých zápasoch Ligy majstrov: v skupinovej fáze strelil Polian Slonoviny štyri góly Sportingu Lisabon, trikrát znepokojil Besiktas Istanbul a dva góly poslal proti Borussii Dortmund.

Odvetný zápas medzi Benficou a Ajaxom sa uskutoční v Amsterdame 15. marca.

Benfica hrala v skupinovej fáze proti Bayernu, Barcelone a Dynamu Kyjev. Portugalský tím získal 8 bodov a zo skupiny odišiel na druhom mieste. Ajax skončil v C-skupine na prvom mieste s 18 bodmi.