Šport Správy

Ovečkin uzatvára medzeru s Jágrom v rebríčku najlepších strelcov NHL

New York Rangers zdolali v základnej časti National Hockey League (NHL) Washington Capitals. Stretnutie sa konalo v Madison Square Garden v New Yorku a skončilo sa výsledkom 4:1.

Skóre otvoril v polovici prvej tretiny Švéd Mika Zibanejad. V druhej 20-minútovom náskoku domácich si upevnil prvé číslo draftu 2020 Alexi Lafrenier (39-minút). V tretej tretine poslali do brány ruského brankára "Washingtonu" Iľju Samsonova ďalšie dva góly Chris Kreider (47.) a Barkley Goodrow (52.).

Ovečkin vysvetlil dôvod viacerých asistencií v tejto sezóne Rusi strelili svoj 32. gól v sezóne. Na konte má aj 31 asistencií.

Tento puk sa stal 762 pre Ovečkina v jeho kariére. V rebríčku najlepších strelcov ligy znížil náskok od Čecha Jaromíra Jágra na štyri góly. Ovečkin je v počte gólov na štvrtom mieste histórie NHL.