Arsenal zvýšil štyri najvyššie ponuky

LONDÝN: Mikel Arteta vyzval Arsenal, aby si upevnil miesto v najlepšej štvorke Premier League po tom, čo dvakrát udrel v posledných minútach, čím si zabezpečil dramatické víťazstvo 2:1 proti Wolves. Po boku Artety sa presadil Hwang Hee-chan. skorý gól na Emirates Stadium vo štvrtkovom kľúčovom súboji medzi štyrmi najlepšími súpermi. Ale Nicolas Pepe prišiel z lavičky a vyrovnal v 82. minúte predtým, ako brankár Wolves Jose Sa v posledných sekundách tečoval strelu Alexandra Lacazetta do vlastnej siete.

Tretie ligové víťazstvo po sebe Arsenal posunulo na piate miesto a len jeden bod zaostáva za štvrtým Manchestrom United s dvoma zápasmi v hre o kvalifikáciu do Ligy majstrov. Súpis 14 ligových víťazstiev Arsenalu od septembra sa len zlepšil od Manchestru City a Liverpoolu. Je to pozoruhodné oživenie po tom, čo odštartovali sezónu najhoršie za posledných 67 rokov tromi prehrami za sebou. to. Naozaj dôležité víťazstvo,“ povedal Arteta. „Po troch prehrách v prvých troch zápasoch sme sa museli vyhnúť zostupu. Musíte byť v súlade so svojou víziou a spôsobom, akým sa pripravujete, a veriť, že výsledok sa dostaví. „Koncom mája chceme o tieto miesta bojovať.“ Arsenal opäť zamietol Wolves, ktorí zostali siedmi. —len dva týždne po víťazstve Gunners 1:0 na ihrisku Molineux. Dlhotrvajúce oslavy Arsenalu pri záverečnom hvizde pri tejto príležitosti nahnevali stredopoliara Wolves Rubena Nevesa, ktorý tvrdil, že to bolo, akoby vyhral ligu, a nie iba tri body. Neves musel cítil pocit deja vu, keď Arsenal skotačil po ihrisku na vyvrcholení ďalšieho vzrušujúceho triumfu.

„Som nešťastný, pretože sme prehrali, ale zároveň som hrdý na svojich hráčov. Urobili všetko, čo som od nich žiadal,“ povedal šéf Wolves Bruno Lage. Spočiatku to boli Wolves, ktorí mali navrch a bolo im odopreté otváracie miesto, keď Romain Saiss vsietil z Nevesovho kríža, len aby bola vztýčená vlajka pre ofsajd. Pri tejto príležitosti kontrola VAR potvrdila únik Arsenalu, ale v 10. minúte už toľko šťastia nemali. Jimenez utrpel zlomeninu lebky počas leteckého súboja s Davidom Luizom pri víťazstve v Arsenale v novembri 2020. Mexický útočník sa prvýkrát vracal do Emirates od toho hrozného zranenia, ktoré ho odstavilo na osem mesiacov. Bolo teda vhodné, že sa Jimenez zapojil do úvodného zápasu, dostal Gabriela pod tlak a spanikáril obrancu Arsenalu, aby zahral slabú spätnú prihrávku smerom k Aaronovi Ramsdaleovi. Hwang sa pustil do hry. zmocniť sa držania lopty skôr, než sa lopta dostane k Ramsdale a Juhokórejčan sa presadil z tesného uhla. Bol to Hwangov prvý gól Wolves od októbra, čím sa skončila neplodná séria 10 zápasov vo všetkých súťažiach bývalého Leipu. po polčase odpískal Arsenal, hneď po reštarte takmer zaostal, keď si Hwang nabehol na prihrávku Daniela Podencea a tečoval strelu.

Wolves sa môžu pochváliť jedným z najhorších defenzívnych rekordov na najvyššej úrovni v tejto sezóne, ale ani ich odolnosť nedokázala odolať baráži Arsenalu, keď pokračoval druhý polčas. V inšpiratívnej zmene poslal Arteta v záverečnej fáze na Pepeho a krídelník Pobrežia Slonoviny chytil vyrovnávajúci gól v 82. minúte. Eddie Nketiah, ďalší náhradník Arteta, skrátil svoju prihrávku Pepemu a ten vymietol klinický záver okolo Sa pre svoj prvý ligový gól v tomto volebnom období. Pedro Neto z Wolves premárnil jedinečnú príležitosť na víťazstvo a prestrelil A Arsenal ho prinútil zaplatiť až do prestávky, keď si Lacazette vymenil prihrávky s Pepem a následne zaútočil na úder, ktorý sa odrazil od Saovej natiahnutej ruky.