Nadal opäť porazil Medvedeva a dostal sa do finále ATP Acapulca

ACbbabo.netULCO: Rafael Nadal zdolal v piatok Daniila Medvedeva 6:3, 6:3, aby sa dostal do finále ATP Mexico Open a zaistil si, že Rus nebude oslavovať svoj vzostup na prvé miesto trofejou z Acapulca. Medvedev nedokázal oplatiť svoju prehru Nadalovi vo finále Australian Open, kde sa Španiel prebojoval z dvoch setov k triumfu v piatich a pripísal si rekordný 21. grandslamový titul vo dvojhre. Ale 26-ročný Rus odchádza z Mexika s vedomím, že sa v pondelok posunie na svetovú jednotku. Dostal istotu, že dosiahne vrchol, keď srbská hviezda Novak Djokovič vo štvrtok vypadol vo štvrťfinále v Dubaji. Nadal posunul svoj perfektný rekord z roku 2022 na 14:0, ale nebolo to také jednoduché, ako by sa mohlo zdať zo skóre.

Prekonal prvý set bez toho, aby čelil brejku a v úvodnom geme druhého brejkol Medvedeva. Ale 35-ročná svetová päťka sa vo štvrtom zápase ocitla v problémoch, keď si uchovala štyri brejkbaly. Medvedev ho opäť zatlačil v maratónskom šiestom zápase, ale nedokázal premeniť žiadnu zo svojich siedmich brejkových šancí. "Uhral som niekoľko úžasných bodov na brejkbaloch," povedal Nadal, ktorý na odvrátenie Medvedeva využil všetko, čo mal - od klasických silných forhendov až po agresívne výpady na sieť. "Druhý set bol veľmi emotívny," povedal Nadal. „Daniil hral veľmi agresívne – strieľal, víťazil. Bol to veľmi ťažký set. Cítim šťastie, že som vyhral tento set, pretože mal veľa šancí.

Medvedev, ktorý predĺžil zápas za stavu 5-3, sa ujal vedenia 40-0 pred množstvom chýb, vrátane jeho siedmej dvojchyby v zápase, ktoré umožnili Nadalovi úvod a umožnili mu to zabaliť pri svojom druhom mečbale. V sobotňajšom finále sa Nadal stretne s Cameronom Norriem, ktorý svoju víťaznú sériu posunul na osem zápasov v rade víťazstvom 6:4, 6:4 nad Stefanosom Tsitsipasom z Grécka. Britský 12. Norrie, ktorý minulý týždeň zdvihol nad hlavu trofej v Delray Beach, pokazil v deviatom zápase každého setu a pokojne ich rozohral.

Tsitsipas, ktorý sa začiatkom tohto mesiaca dostal do finále v Rotterdame, neprehral celý týždeň ani set, až kým nenarazil na dobre formovaného Brita, ktorý v zápase čelil len jedinému bodu zlomu. Nadal vyhral všetky tri stretnutia v kariére s Norriem — na Australian Open, Barcelone a Roland Garros v roku 2021.

Povedal však, že Norrie odvtedy urobil veľký pokrok. "Jeho tenisová úroveň je obrovská," povedal Nadal. „Začiatkom minulého roka sa výrazne zlepšil a tento rok pokračuje. „Bude to veľká výzva, ale tu v Acapulcu sme vo finále 500-ky, takže nemôžem očakávať ľahkého súpera. Som nadšený z toho, že som vo finále." Nadal sa usiluje o štvrtý titul v Acapulcu. Svoje prvé dva vyhral v rokoch 2005 a 2013, keď sa turnaj hral na antuke, a tretí pridal v roku 2020 po tom, čo sa presunul na tvrdé povrchy.