Šport Správy

Dembele iskrí, keď Barca mláti Athletic, Sevilla poráža Betis

Madrid: Ousmane Dembele premenil v nedeľu na Camp Nou výsmech, keď strelil úžasný gól a pridal ďalšie dva pri víťazstve 4:0 nad Athleticom Bilbao.

Dembelého výbušný záver v druhom polčase bol jeho prvým gólom od januárového prestupového obdobia, keď Barca povedala Francúzovi, že by mal odísť, ak odmietne podpísať novú zmluvu.

Xavi Hernandez však v posledných týždňoch trval na opätovnom začlenení Dembelého, pričom Barca potrebuje 24-ročného hráča vo svojom boji, aby skončil medzi najlepšími štyrmi v La Lige.

"Dnes je to najlepší Dembele, akého sme videli, a to je to, čo chceme," povedal Xavi.

Toto víťazstvo posunulo Barcelonu späť na štvrté miesto, pred Atletico Madrid a teraz iba jeden bod za Real Betis, ktorý bol stiahnutý do šrotu po tom, čo v nedeľu prehral 2:1 so Sevillou.

Výhra druhej Sevilly znižuje náskok na Real Madrid späť na šesť bodov.

Po trpkých rozhovoroch o zmluve skončili na mŕtvom bode, Dembele hral začiatkom tohto mesiaca na Camp Nou proti Neapolu v Európskej lige, keď si ho Xavi priviedol ako náhradníka za pískania od nahnevaných domácich fanúšikov.

Napriek tomu mnohí podporili útočníka aj v tejto hre, čím demonštrovali emocionálne puto, v ktorom sa fanúšikovia Barcelony ocitli medzi podporou hráča, ktorého chce Xavi využiť, a ventilovaním frustrácie z jeho úmyslu odísť zadarmo.

Tentoraz sa opäť pískalo, keď sa v 67. minúte predstavil Dembele, no potom už nezostávalo nič iné, len zatlieskať.

Dembele využil svoje tempo a silu a strelil skvelý druhý gól po tom, čo Pierre-Emerick Aubameyang predtým dostal Barcu do vedenia. Potom vyrovnal Luuka de Jonga a Memphisa Depaya dvoma skvelými krížmi v čase zranenia.

Zdá sa, že Xavi zvládol situáciu tak hladko, ako sa len dalo, pričom Dembele očividne išiel oslavovať s trénerom Barcelony, ktorý ho objal a súhlasne potľapkal po hlave.