Obranca PSG Sergio Ramos sa môže presunúť za oceán.

O 35-ročného Španiela údajne prejavuje záujem Los Angeles Galaxy.

Uvádza sa, že americký klub už bol v kontakte s prostredím Ramosa, ktorého zmluva s PSG platí do leta 2023. Portál Transfermarkt odhaduje hodnotu hráča na 8 miliónov eur.

Ramos odohral v tejto sezóne iba päť stretnutí vo všetkých súťažiach.

Ramos prestúpil do Realu Madrid v roku 2005. Nastúpil v 640 zápasoch, v ktorých strelil 91 gólov a pridal 38 asistencií. Súčasná dohoda obrancu s tímom platí do roku 2021.

Už v prvej sezóne vyhral 19-ročný súťaž o post pravého obrancu a stal sa hráčom základnej zostavy kráľovského klubu a v nasledujúcom roku získal prvý veľký titul v kariére, stať sa majstrom Španielska. 10. marca 2007 strelil Sergio jeden z gólov proti Barcelone na Camp Nou a zápas sa skončil 3-3. Práve táto remíza umožnila Realu Madrid stať sa majstrom, keďže pri rovnosti bodov Madrid predbehol Kataláncov vďaka najlepšiemu ukazovateľu osobných stretnutí. V budúcnosti Ramos skóroval viac ako raz v najdôležitejších zápasoch svojho klubu.

Okrem rodnej pozície pravého obrancu si Ramos čoskoro osvojil hru na opačnom krídle, ako aj v strede obrany a v strede poľa. Okolo roku 2010 sa definitívne presunul z pravého krídla do stredu obrany. Po odchode Ikera Casillasa z klubu v lete 2015 sa kapitánom "smotánky" stal práve Ramos. Pokiaľ ide o Real Madrid, Sergio bol opakovane uznávaný ako najlepší obranca španielskeho šampionátu.

V roku 2014 sa Realu Madrid podarilo prvýkrát po dvanástich rokoch vyhrať Ligu majstrov. Veľkú rolu pri tomto triumfe zároveň zohrali Ramosove góly. 29. apríla 2014 pomohol svojmu tímu dostať sa do finále skórovaním proti súčasnému držiteľovi titulu Bayernu Mníchov a vo finálovom zápase proti krajanom z Atlética Madrid to bol Sergio, ktorý v 93. minúte vyrovnal skóre. hlavička, čím sa zápas posúva do predĺženia. Výsledkovo sa „smotánkam“ podarilo otočiť vývoj zápasu a vyhrať ho so skóre 4:1. To všetko navyše sprevádzala spoľahlivá hra v defenzíve.