Africkí hráči v Európe: Sladký úspech Salaha

Paríž: Mohamed Salah bol medzi úspešnými penaltovými hráčmi, keď Liverpool prekonal Chelsea 11:10 v rozstrele po remíze 0:0 a zdvihol cez víkend Anglický ligový pohár. Egyptský útočník a dvojnásobný africký futbalista roka premenil piaty priamy kop pre The Reds, ktorí triumfovali, keď brankár Chelsea Kepa Arrizabalaga zapálil svoj priamy kop nad brvno.

Úspech bol pre Salaha obzvlášť sladký po sklamaní z toho, že tento mesiac skončil na porazenej strane proti Senegalu vo finále Afrického pohára národov, ktoré tiež rozhodli penalty.

Tu bbabo.net Sport vyzdvihuje Afričanov, ktorí hrali v hlavných európskych ligách:

ANGLICKO

MOHAMED SALAH (Liverpool)

Salah, ktorý bude kapitánom Egypta proti Senegalu budúci mesiac v play-off, v ktorom sa rozhodne o tom, ktorá krajina postúpi na MS 2022 do Kataru, premenil piatu penaltu Liverpoolu. Arrizabalaga nemal žiadnu šancu ako najlepší strelec Premier League v tejto sezóne napálil loptu vysoko do siete.

JEFFREY SCHLUPP (Krištáľový palác)

Stredopoliar Ghany Schlupp skóroval za Crystal Palace pri remíze 1:1 proti bojujúcemu Burnley. 29-ročný hráč bol pripravený v deviatej minúte vypichnúť center domáceho Michaela Oliseho. Burnley vyrovnal na začiatku druhého polčasu, keď si Luka Milivojevič premenil loptu do vlastnej siete.

ŠPANIELSKO

PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG (Barcelona)

Útočník Gabonu strelil svoj piaty gól v troch zápasoch Barcelony, čím vyvolal výprask Athletica Bilbaa 4:0. Aubameyang sa pri odraze z voleja dostal do vedenia Barcy koncom prvého polčasu po tom, čo sa hlavička Gerarda Piqueho vrátila z brvna.

TALIANSKO

HAMED TRAORE (Sassuolo)

Dvadsaťdvaročný Pobrežie Slonoviny bol v cieli, keď Sassuolo minulý týždeň nadviazalo na ohromujúce víťazstvo nad Interom Miláno triumfom 2:1 nad európskou prenasledovateľkou Fiorentinou. Traore otvoril skóre v 19. minúte na štadióne Mapei a zvýšil svoje ligové konto na tri pre sezónu.

DAVID OKEREKE (Venezia)

Nigérijčan Okereke urobil dojem vo svojej prvej sezóne vo Venezii, kde je na hosťovaní z klubu Brugge, a strelil svoj šiesty ligový gól v kampani, aby nakrátko vrátil svoj zápasiaci tím späť do miestneho derby s Veronou, kým Giovanni Simeone pečatil na 3:1. víťazstvom konečným gólom svojho hetriku.

NEMECKO

TAIWO AWONIYI (Union Berlin)

Útočník Nigérie ukončil gólové suchoty v drese Unionu Berlín, keď pri výhre 3:1 nad Mainzom strelil domáci center a strelil svoj prvý gól za svoj klub od začiatku decembra. 24-ročný hráč, ktorý pomohol Nigérii dostať sa medzi 16 na Africkom pohári národov v Kamerune, zišiel z lavičky a pripísal si svoj prvý gól za Union po slepých nulách v siedmich predchádzajúcich zápasoch.

FRANCÚZSKO

IBRAHIMA KONE (LORIENT)

Útočník Mali Kone nastúpil ako náhradník predtým, ako uchmatol svojmu tímu rozhodujúce víťazstvo 1:0 v Breste v boji o vyhnutie sa zostupu. Tento 22-ročný hráč, ktorý strelil tri góly na tohtoročnom Africkom pohári národov, sa ako náhradník podieľal aj na víťazstve Lorientu 2:0 nad Lens začiatkom tohto mesiaca. Kone bude teraz hľadieť na úplný debut vo svojom novom klube po podpise zmluvy z nórskeho Sarpsborgu.