Pistons porazili Raptors 108:106

Tréner Toronta Raptors Nick Nurse, frustrovaný celú noc píšťalkou, ktorá sa na jeho vkus ozývala až príliš často, sa napokon dočkal a prehral to s funkcionárom.

Bol vylúčený, ale 19 548 fanúšikov v Scotiabank Arene sa s ním hrdinsky rozlúčilo a povzbudilo ho späť do šatne. Hlavný tréner Detroitu Pistons Dwane Casey, ktorého Nurse nahradil na poste hlavného trénera Raptors v roku 2018, sa na scéne usmieval.

Toronto malo koncom tretieho štvrťroka 16 bodov, keď bol Nurse vylúčený, ale Raptors sa takmer vrátili, keď vo štvrtok prehrali s Detroitom 108:106.

„V tom momente sme vedeli, čo to bolo, dokonca aj predtým sme si povedali: 'OK, vidíme, ako sa hra vyvíja, všetci v aréne videli, ako sa hra vyvíja a čo nie, a my sme len vedeli, čo musíme. (urobiť),“ povedal Precious Achiuwa o tom, ako vyvrhnutie sestry dalo raptorom vzpruhu.

"Myslím si, že sme dostali veľa príležitostí na oboch stranách ihriska a museli sme urobiť čokoľvek, aby sme sa dostali späť do hry."

Návrat do Toronta sa nevydaril, pretože Casey opäť dostal to najlepšie z Nurse a Raptors po tom, čo Saddiq Bey urobil jazdnú prestávku, pričom zostávalo 14,2 sekundy, aby Pistons získali tri body.

Bey získal 23 bodov za víťazstvo Detroitu (16-47). Jerami Grant pridal 26 bodov a Cade Cunningham, číslo 1 v minuloročnom drafte, dosiahol double-double s 22 bodmi a 12 doskokmi.

Nováčik Scottie Barnes, ktorý bol minulý rok draftovaný celkovo štvrtý, strelil 21 gólov za Toronto (34-28), keď hral proti svojmu starému stredoškolskému spoluhráčovi Cunninghamovi.

Pascal Siakam viedol všetkých strelcov s 28 bodmi, no mal frustrujúcu noc s rozhodcami a nakoniec si vyslúžil technickú chybu za hádku s funkcionármi.

"Ťažká hra," povedal Siakam. „Len sme to nechceli nechať ujsť. Dúfali sme, že tam zostaneme. Urobili nejaké hry, urobili nejaké strely.

„Dostali sa tam trochu ďaleko. Je to niečo, čo sme nechceli, ale bránili sme sa a dali sme si šancu pokúsiť sa vyhrať zápas."

Casey bol hlavným trénerom Toronta a Nurse pracoval ako jeden z jeho asistentov až do mája 2018, keď bol Casey prepustený mimo sezóny. Casey má proti Raptors bilanciu 9-3 vrátane šiestich víťazstiev v rade.

Nurse a Casey pred zápasom povedali, že nedávny zápas Detroitu proti Torontu v konečnom dôsledku veľa neznamená.

"Určite hrajú dobre a hrali proti nám naozaj dobre v rôznych úsekoch a my sme tak dobre nehrali," povedala Nurse. "Naozaj na to nemám žiadne vysvetlenie. Len sa musíme zlepšiť."

Casey dodal: „Prevádzkujeme veľa rovnakých súborov s rôznymi názvami. Vykonávame veľa rovnakých akcií – to by mohlo byť niečo, ale nič viac. Neexistuje žiadna osobná (vec).“

Detroit viedol po prvej štvrtine 31:22. Tento náskok sa pred polčasom znížil na 60:57, keď Gary Trent Jr. trafil trojukazovku a do konca druhej štvrtiny zostávalo 1,4 sekundy.

Celý prvý polčas sa hral bez väčších spádov, keďže oba tímy si pripísali 22 osobných chýb, čo viedlo k trhaným a nerovnomerným úsekom hry.

Aj keď v druhom polčase naďalej zohrávali úlohu rozhodcovia, Detroit využil rozbeh 14:4 na začiatok tretej štvrtiny, aby opäť získal kontrolu nad hrou.

Raptors znížili náskok v štvrtej štvrtine na dva body, ale Achiuwa minul niekoľko kľúčových trestných hodov, ktoré mohli Toronto dostať nad hlavu.

Fred VanVleet vynechal svoj tretí zápas v rade za Raptors pre problém s kolenom a útočník Toronta OG Anunoby vynechal svoj piaty zápas v rade so zlomeninou pravého prstenníka.

Toronto v piatok hostí Orlando Magic. The Magic vstúpili do štvrtkového zápasu s najhoršou bilanciou v NBA.

Potom sa Raptors vydajú na šesťzápasový roadtrip, ktorý sa začne v nedeľu v Clevelande, kde sa stretnú s Cavaliers.