Kazachstanci v predstihu pomohli Ak Bars neodletieť z play off KHL

Kazaň "Ak Bars" na ceste zdolala Omsk "Avangard" v predĺžení štvrtého zápasu série 1. kola play off KHL, informuje spravodajca bbabo.net.

Stretnutie v Balashikha sa skončilo výsledkom 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) v prospech Ak Bars. Medzi víťazmi sa presadili Iľja Safonov (14. minúta), Steven Kempfer (29.) a Dmitrij Kagarlitskij (63.). Omské mužstvo strelilo góly Nikitu Sošnikova (7) a Kirilla Semenova (57).

Navyše, pri prvom góle za stavu 0:1 Safonovovi asistoval kazašský hokejista Kirill Panyukov. Do zápasu išiel v prvej lajne Ak Bars.

Ak Bars vďaka tomuto víťazstvu nielenže znížil náskok v sérii na štyri víťazstvá - 1:3, ale navyše neodletel z play off KHL v predstihu. Piate stretnutie sa uskutoční v Kazani 10. marca.

V dôsledku základnej časti skončil Ak Bars štvrtý vo Východnej konferencii. "Vanguard" dokončil "regulérnu sezónu" na piatej línii.