Murray sa pripojil k klubu ATP 700 s víťazstvom v Indian Wells, Raducanu postupuje

INDIAN WELLS: Bývalá svetová jednotka Andy Murray zaznamenala míľnikové víťazstvo a šampiónka US Open Emma Raducanuová sa v piatok víťazne vrátila po zranení pre Britániu na turnaji WTA a ATP Masters na tvrdom dvorci v Indian Wells. Murray, trojnásobný grandslamový šampión, ktorý je teraz na 88. mieste na svete a hrá na divokú kartu, sa po skľučujúcom prvom sete zhromaždil a porazil v prvom kole japonského kvalifikanta Tara Daniela 1:6, 6:2, 6:4. Raducanuová, nasadená ako 11., sa dostala do tretieho kola žien víťazstvom 6-1, 3-6, 6-1 nad Francúzkou Caroline Garciaovou. Murray si pripísal 700. víťazstvo v zápase na okruhu ATP v kariére. "Dosiahnutie tohto čísla je naozaj, naozaj dobrý úspech," povedal Murray, ktorý je jedným zo štyroch aktívnych hráčov, ktorí dosiahli míľnik po Rogerovi Federerovi, Rafaelovi Nadalovi a Novakovi Djokovičovi. „Nebolo ľahké sa tam dostať,“ dodal a poznamenal, že v roku 2016 dosiahol 600 víťazstiev v zápasoch, kým jeho víťaznú mieru z veľkej časti spomalilo zranenie. Na začiatku to nevyzeralo ako prelomový deň pre Murrayho, ktorý prehral prvý set už za 28 minút. Murray nedokázal premeniť dva skoré body brejku, nakoniec sa štyrikrát zlomil v láske, kým v treťom sete spečatil víťazstvo.

Bol to ďalší kúsok odvety proti 106. japonskému hráčovi, ktorý ohromil Murrayho v 2. kole Australian Open predtým, ako Murray otočil karty v 1. kole v Dauhe. Raducanu začala dobre v zápase, o ktorom nečakala, že bude hrať, keď ju pred dvoma týždňami vyradilo zranenie bedra zo zápasu v Guadalajare. Raducanu, ktorej na Australian Open prekážali pľuzgiere a hrala len svoj piaty zápas v roku 2022. Začala hladko, otvorila si vedenie 3:0 na ceste k vrecku prvého setu za 26 minút a brejkla Garciu. v úvodnom zápase druhého. Ale bývalá svetová štvorka Garciaová sa vrátila, vyhrala päť zápasov v rade, aby získala set, kým sa Raducanu preskupil do tretieho.

Risk odmenený: Postúpila aj britská kvalifikantka Harriet Dart, ktorá sa pôsobivým návratom 2-6, 6-3, 6-3 vrátila nad 12. nasadenou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou – jej prvé víťazstvo nad hráčkou z top 20. V ďalšej súťaži žien sa tretia nasadená Poľka Iga Swiateková a bývalá svetová jednotka Simona Halepová prebojovali k víťazstvám v troch setoch, aby sa dostali do tretieho kola. Swiateková prehrala úvodný set s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou, ale v nasledujúcich dvoch setoch prehrala iba jeden zápas a zvíťazila 5:7, 6:0, 6:1. Halepová, ktorá v roku 2015 zdvihlavu trofej Indian Wells, zdolala Jekaterinu Alexandrovovú 6:2, 4:6, 6:2. Halepová ďalej čelí 16. nasadenej americkej tínedžerke Coco Gauffovej, ktorá si udržala víťazstvo 6:1, 7:6 (7/4) nad krajankou Claire Liuovou. Američanka Alison Riskeová šokovala ôsmu nasadenú Španielku Garbine Muguruzovú 0:6, 6:3, 6:1, pričom vyhrala 12 z posledných 13 zápasov.

Riske povedala, že ju „znepokojilo“, keď po menej ako pol hodine zistila, že vedie 6-0, 3-0.