Premier League: Hetrik Cristiana Ronalda pomohol Man United vyhrať 3:2 nad Tottenhamom Hotspur

Cristiano Ronaldo odpovedal na všetky otázky týkajúce sa jeho pokračujúcej hodnoty pre Manchester United skvelým hetrikom, aby si v zábavnom sobotňajšom zápase Premier League zabezpečil víťazstvo 3:2 nad Tottenhamom Hotspur.

Len šesť dní po tom, čo sa objavili pochybnosti o jeho absencii kvôli zraneniu na manchesterskom derby a na konci týždňa poznačeného bulvárnymi špekuláciami o jeho vzťahu s dočasným manažérom Ralfom Rangnickom, 37-ročný hráč pripomenul, prečo sa United rozhodli priviesť ho späť na Old Trafford.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty viedol víťaza deväť minút pred tým, ako ho okamžite prepustili do extatického jasotu. Bol to 807. gól v jeho kariére, čím sa stal najlepším strelcom profesionálneho futbalu.

Celý štadión skandoval „Viva Ronaldo“ a atmosféra na Old Trafforde, ktorý prežil nešťastnú sezónu, sa vrátila do opojných septembrových dní, keď útočník po svojom návrate do klubu dvakrát skóroval proti Newcastlu United.

Výsledok posúva United o dva body nad Arsenal a späť na štvrté miesto, hoci Gunners majú k dispozícii štyri zápasy počnúc nedeľňajším domácim zápasom proti Leicestru City.

Vedci, podobne ako bývalý kapitán United Roy Keane, sa pýtali, či bol Ronaldo skutočne zranený pre prehru 4:1 na ihrisku lídra Premier League City, zatiaľ čo jeho rozhodnutie odletieť späť do Portugalska na rehabilitáciu tiež vyvolalo otázky.

Na otázku pred zápasom Tottenhamu, či je Ronaldo spokojný so svojou situáciou, Rangnick povedal: "Neviem. Nepýtal som sa ho, či je šťastný v Manchestri a v tomto klube."

Ale spôsob, akým tím oslavoval jeho góly a výraz odhodlania, takmer hnevu, na tvári 37-ročného Ronalda po každom góle, vyslal jasný odkaz.

„Cristiana pozná každý – netreba o ňom hovoriť. To je to, čo robí. V poslednom zápase nehral, ​​ale vracia sa a dáva tri góly. Všetci sú šťastní,“ povedal stredopoliar Paul Pogba.

„Ronaldo bol skvelý. Myslím, že to je všetko, čo sme potrebovali - reakciu. Strelili sme krásne góly. Aj keď sme inkasovali gól, vrátili sme sa a opäť skórovali. Dnes tam bola opäť mentalita.

Ronaldo dostal United do vedenia v 12. minúte veľkolepým ďalekonosným výbuchom z viac ako 20 metrov po tom, čo inkasoval šikovný švih od Freda.

Ale penalta za Harryho Kanea priniesla Spurs vyrovnanie v 35. minúte, keď center od Dejana Kulusevskiho zasiahol ruku Alexa Tellesa.

O tri minúty neskôr však portugalský útočník obnovil výhodu United, keď Jadon Sancho prelomil ofsajdovú pascu a nastavil Ronalda nízkym centrom.

Tottenham obnovil vyrovnanosť v 72. zápase vlastným gólom kapitána United Harryho Maguirea, ktorý sa vkĺzol a neúmyselne odvrátil nízky center od Sergia Reguilona cez Davida De Geu.

Ale Ronaldo, ktorý po prestávke dvakrát vyskúšal brankára Huga Llorisa, urovnal zápas razantnou hlavičkou z rohu Alexa Tellesa.