Moto3: Mario Aji vyhráva prvý bod, Foggia víťazí v Mandalike

Mandalika, – Národný pretekár Mario Suryo Aji získal svoje prvé body v sezóne po tom, čo v nedeľu (20.3.2022) skončil na 14. mieste v Moto3 Grand Prix Indonézie na okruhu Pertamina Mandalika na Lomboku, keď Dennis Foggia vyhral druhú sériu preteky v kalendári..

Mario sa predtým zapísal do histórie aj ako prvý indonézsky jazdec, ktorý na Mandalike štartoval z prvého radu po skvelom kvalifikačnom výsledku z predchádzajúceho dňa.

Mario začal z pozície (P) 3 v skutočnosti strácať svoju pozíciu od začiatku pretekov kvôli zlému štartu. Z miesta 3 sa Mario v prvom kole prepadol na 9. miesto.

V snahe udržať sa v prvej desiatke Mario skĺzol späť na 16. miesto až do polovice pretekov, keď viedol preteky Dennis Foggia z Leopard Racing, keď stratil štvorsekundový náskok dvoch jazdcov GASGAS Izana Guevaru a Sergia Garciu.

Foggia jazdil sám a ďalej vpredu, pričom zostávalo deväť kôl, keď Mario klesol ešte viac na 18. miesto.

Mario išiel do posledného kola mimo bodovú zónu, ale našiel množstvo jazdcov zapletených do nehôd, ako napríklad majster Kataru Moto3 Andrea Migno, ktorý havaroval s Ayumi Sasaki.

Potom v cieli pobozkali asfalt aj Stefano Nepa a Joel Kelso.

Mario ťažil z týchto nehôd a posunul sa nahor, aby získal svoje prvé dva body pre Honda Team Asia a niesol červeno-bielu vlajku do svojej boxovej uličky a garáže.