Tiger hýbe Masters hovoriť, ale niekoľko v love

AUGUSTA: Zranený Tiger Woods nadchol golfových fanúšikov jednoduchým cvičným kolom v Augusta National, ale ďalší elitní golfisti, ktorí súťažia od novembra 2020, sa určite pokúsia vyhrať 86. ročník Masters. Prvý mužský major turnaj ročník odpaluje vo štvrtok na turnaji Augusta National s množstvom dobre pripravených kandidátov, no pozornosť upriamila pozornosť na 46-ročného Woodsa, ktorý v utorok odohral 18 jamiek na ikonickom ihrisku Georgia. na svete, utrpel ťažké zranenia pravej nohy pri autonehode vo februári 2021. Nehral na oficiálnom podujatí od Masters 2020, ktoré sa hrali v novembri kvôli Covid-19.

Woods otestoval svoju kondíciu na chôdzu po kopcovitom ihrisku v tréningovom kole so synom Charliem a kamarátom Justinom Thomasom, víťazom PGA Championship 2017. Na turnajovej webovej stránke bol uvedený medzi hráčmi, ale v piatok nepotvrdil, či bude hrať budúcotýždňový turnaj Masters, ktorý si pripomenie 25. výročie jeho prvého triumfu tam. Woods bol niekoľko týždňov hospitalizovaný a mesiace nemohol chodiť, rehabilitoval s plánmi vrátiť sa do elitného golfu na čiastočný úväzok, hoci neuviedol žiadny časový plán. keď sa to môže stať. „Mať Tigra by bolo fenomenálne,“ povedal štvornásobný víťaz major Rory McIlroy. „To len dopĺňa udalosť. Všetko, čo Tiger Woods robí v hre golfu, je zintenzívnené, kedykoľvek je tam. Myslím, že by bolo úžasné, keby tam bol.“ Woods v decembri a znova vo februári povedal, že je „veľmi ďaleko“ od hrania na vysokej úrovni, pričom poznamenal, že sa cítil šťastný, že prežil haváriu a s oboma nohami. Vyhliadka na Woodsov comeback však zatienila istotu hráčov hľadajúcich zelenú bundu, ktorí súťažili už mesiace. McIlroy, ktorý vlani v októbri v Las Vegas vyhral svoj 20. titul na PGA v kariére, sa opäť pokúsi dokončiť Kariérny Grand Slam víťazstvom na Masters. Má šesť umiestnení v top 10 na Augusta National, kde minuloročné premeškanie zmeškal, ale sám sa v utorok naladil. „Na 11 a 15 sú nejaké zmeny,“ varoval McIlroy. „Tri nové greeny – 3, 13 a 17 – sú úplne nové greeny. Chcel som tam ísť a vidieť to na vlastné oči, urobiť si malý prieskumný výlet, ktorý som posledných pár rokov naozaj nerobil. „Bolo dobré tam byť, rád som to miesto videl. Mám pocit, že väčšinu svojej práce som už urobil, čo je príjemný pocit. Z väčšej časti mám z hry dobrý pocit.“

Američan Scottie Scheffler bude hrať svoje prvé podujatie odkedy sa stal svetovou jednotkou tým, že vyhral WGC World Match Play Championship. Vyhral aj vo Phoenixe a Bay Hill, jeho prvé tri PGA tituly prišli za posledné dva mesiace. A tie prelomové, Scheffler hovorí, lepšie ho pripravte na to, aby vyhral veľký šampionát po troch pokusoch v top 10 v roku 2021. „Keď tento cieľ skutočne dosiahnete, je to trochu iné,“ povedal Scheffler. „V poslednom kole som sa na ihrisku v Bay Hill určite cítil trochu inak. Využil som skúsenosti z Phoenixu, kde som v nedeľu spravil veľa chýb a stále som svoju prácu dokázal dokončiť.“ Američan Collin Morikawa, víťaz British Open 2021 a víťaz PGA Championship 2020, hovorí, že neexistuje žiadny vzorec na to, aby ste vyhrali major. trofej.“ Neexistuje žiadny tajný recept, ako ich vyhrať. Musíte byť pripravení vyhrať major,“ povedal Morikawa. "Musíte si uvedomiť, že budete hrať proti najlepším na svete." Jednoducho nemôžete urobiť toľko chýb. Keď urobíte chyby, sú práve také vybuchnuté, keď ste vonku na veľkom ihrisku, najmä v nedeľu a cítite ten tlak. Viete, čo je v stávke.“ Tretí Morikawa, ktorý skončil v prvej päťke v štyroch z ôsmich štartov tejto sezóny, je spokojný s blížiacim sa turnajom Masters. „Mám pocit, že moja golfová hra je tam,“ povedal. "Potrebujem sa len psychicky uistiť, že keď som tam vonku, prejdem každým procesom." Niekoľko hráčov vyhrávalo a súperilo o náskok pred Masters. Obhajca titulu Hideki Matsuyama z Japonska vyhral minulý rok v októbri v Japonsku a januárový Sony Open v r. Havaj, aj keď čelí otázkam týkajúcim sa kondície, keďže jeho obhajoba titulu prichádza po tom, čo odstúpil z Texas Open so zranením krku. Svetová šesťka Cameron Smith z Austrálie, vicemajster Masters 2020, vyhral marcové Players Championship a januárový Turnaj šampiónov. Američan Sam Burns, ktorý sa umiestnil na 11. mieste pred svojím prvým Masters, získal svoj tretí titul za posledných 10 mesiacov na marcovom Valspar Championship. Svetová osmička Dustin Johnson, ktorého posledný americký titul prišiel na Masters 2020, sa mu páči, kde je jeho hra. "Cítim sa naozaj dobre, keď ideme na Masters."