Pedri a Aubameyang postúpili Barcelonu do štvrťfinále Európskej ligy

Istanbul, - Góly Pedriho a Pierra-Emericka Aubameyanga priviedli Barcelonu do štvrťfinále Európskej ligy po tom, čo porazila domáci Galatasaray 2:1 v druhom zápase osemfinále na NEF Stadyumu v piatok (18.3.2022) ) skoro ráno WIB.

Domáci sa ujali vedenia gólom Marcaa predtým, ako Barcelona odskočila a ujala sa vedenia gólmi Pedriho a Pierra-Emericka Aubameyanga.

Barca sa kvalifikovala do ďalšieho kola súhrnne 2:1 po tom, čo prvý zápas skončil na Camp Nou bez gólov.

Prvú šancu si katalánsky klub vypracoval už v deviatej minúte. Frenkie de Jong dostal spätnú väzbu od Sergia Busqueta do šestnástky a musel si pred bránkou poradiť iba s Inakim Penom. Nákop holandského reprezentačného stredopoliara však stále kĺzal vedľa brány.

Galatasaray pohrozil o tri minúty neskôr. Strelu Ryana Babela v šestnástke dokáže chytiť Marc-Andre ter Stegen.

Domáci prelomili patovú situáciu v 28. minúte. Marcao zapísal svoje meno do tabuľky po rohovom kope domáceho Alexandra Cicaldaua. Skóre je 1:0.