Šport Správy

Dve ruské tenistky sa na turnaji v Austrálii dostali do štvrťfinále

Ruska Veronika Kudermetová postúpila do štvrťfinále turnaja Tenisovej asociácie žien (WTA) v Melbourne.

V zápase 2. kola Kudermetová, ktorá bola na turnaji nasadená pod tretím číslom, porazila Američanku Madison Brengleovú 6: 0, 3: 6, 7: 5. Jej ďalšou súperkou bude krajanka Anastasia Potapová, ktorá prekonala Annu Bondarovú z Maďarska - 6: 4, 6: 7 (4: 7), 7: 5

Ruské tenistky postúpili do semifinále Pohára ATP Tenis Na ďalšom turnaji WTA v Melbourne sa Ruska Kamilla Rakhimová dostala do štvrťfinále. 120. raketa sveta v 2. kole zdolala štvrtú nasadenú Španielku Saru Sorribes-Tormovú 7:6 (7:3), 6:4. Jej ďalšou súperkou bude Američanka Ann Leeová, nasadená na turnaji s číslom sedem.

Daria Kasatkina sa dostala do štvrťfinále na rovnakom mieste, keď získala tretie nasadenie. V druhom kole Ruska zdolala Američanku Madison Keysovú 7: 6 (7: 4), 2: 6, 6: 3. O postup do semifinále si zmeria sily so Španielkou Nuriou Parrisas-Diazovou.

Výherný fond turnajov je 239 000 $ a skončia sa 9. januára.