Šport Správy

Cengiz Under posunul Marseille na druhé miesto v tabuľke francúzskej ligy FA Cup, mesto nemá problém...

Bordeaux, - Cengiz Under doviedol Marseille na druhé miesto v tabuľke Francúzskej ligy po tom, čo jeho jediný gól spečatil víťazstvo 1:0 nad hostiteľským Bordeaux v 20. zápase na štadióne Matmut Atlantique v piatok (7.1.2022) miestneho času alebo v sobotu (1.8.2022) skoro ráno WIB.

Prepožičaný hráč AS Rím skóroval v 37. minúte hrubou chybou brankára Benoita Costila.

Costilova slabá strela smerovala priamo k Underovi, ktorý potom prešiel okolo najmenej troch obrancov Bordeaux, než zakončil ľavačkou a dostal Marseille dopredu.

Pred týmto gólom Marseille, ktorý sa zdal byť agresívnejší pri zakladaní útokov, takmer otvoril skóre v 11. minúte strelou Duje Caleta-Car zblízka, ktorá nešťastne trafila žrď.

Bordeaux, ktoré sa spoliehalo na protiútoky, sa snažilo odpovedať tri minúty pred prestávkou, zakončené prihrávkou Toma Lacouxa, žiaľ, zakončenie Hwanga Ui-jo smerovalo vysoko nad brvno.

Napriek svojim chybám Costil dobre zaútočil na šance Caleta-Car a Mattea Guendouziho na začiatku druhého polčasu, ktoré ohrozili bránu Bordeaux.

Underovu šancu streliť svoj druhý gól v 62. minúte po prihrávke od Dimitira Payeta úspešne kontroval aj Costil.

Ďalšie tri príležitosti, ktoré hráči Marseille vydali, tiež zabezpečil Costil, žiaľ, jeho kolegovia v prvej línii tiež nedokázali optimalizovať tých niekoľko príležitostí na odpoveď, vrátane Hwangovej strely pravou nohou a špekulácií Javaira Dilrosuna z diaľky.

Víťazstvo 1:0 stačilo na to, aby sa Marseille posunulo na druhé miesto so zbierkou 36 bodov a vytlačilo tím OGC Nice (33), ktorý hral iba v nedeľu (1.9.2022).

Medzitým Bordeaux, ktoré prehralo dva zápasy po sebe, je podľa oficiálnej webovej stránky francúzskej ligy uviaznuté na 17. mieste so 17 bodmi.

Oba tímy by sa mali vrátiť do zápasu v nedeľu (16.1.2022) budúci týždeň, keď Bordeaux pocestuje na Allianz Riviera proti Rennes a Marseille na Velodrome hostí úradujúceho šampióna Lille.