Náhradník zachránil PSG pred prehrou Cez sedemgólovú drámu Juventus umlčal AS Rím Surprise, Arsenal vyhodil Nottingham Forest v FA Cupe

Lyon, - Krajný obranca Thilo Kehrer sa stal superponorkou, aby zachránil Paríž Saint-Germain pred porážkou proti Olympique Lyon. Kehrerov gól si vynútil remízu 1:1 v 20. týždni zápasu francúzskej ligy na štadióne Groupama v pondelok (10.1.2022) skoro ráno WIB.

Kehrer, ktorý nastúpil v 69. minúte, skóroval o sedem minút neskôr a zmazal náskok Lyonu od gólu Lucasa Paquetu v siedmej minúte. Tento výsledok necháva PSG neporazený v posledných 11 zápasoch, hoci remizoval iba štyri z posledných piatich.

Pridanie jedného bodu robí PSG stále pohodlne na čele tabuľky francúzskej ligy (Ligue 1) so 47 bodmi, 11 bodov pred OGC Nice a Marseille. Medzitým sa Lyon, ktorý získal štvrtú remízu v sérii piatich zápasov bez víťazstva, stále drží v strede tabuľky a je na 11. mieste s 25 bodmi, uvádza oficiálna stránka francúzskej ligy.

PSG, ktoré v tomto zápase neposilnil Lionel Messi, dostalo od úvodných minút tvrdú skúšku hostí. PSG dostal prvý test, keď strelu Houssema Aouara z 5. minúty ešte dokázal zlikvidovať brankár Keylor Navas.

O dve minúty neskôr zadná línia PSG nedokázala predvídať prihrávku Bruna Guimaraesa a Paqueta ho dobehol, prekonal Navasa a posunul Lyon dopredu. V 19. minúte takmer zdvojnásobil prevahu hostí Paqueta. Nanešťastie tentoraz jeho strela z curlingu bola príliš blízko na dosah Navasa.

O dve minúty neskôr na opačnom konci ihriska predviedol skvelý zákrok brankár Anthony Lopes a odvrátil strelu Leandra Paredesa.

PSG pomaly začalo nachádzať svoj rytmus a tri minúty pred prestávkou takmer vyrovnalo. Žiaľ, strela Kyliana Mbappeho trafila žrď. Lyon v 58. minúte takmer zdvojnásobil svoj náskok, ak strelu Moussu Dembeleho vyrazil Navas a loptu, ktorú sa snažil Aouar vyhodiť, nezablokovala obrana PSG.

Mauricio Pochettino sa pokúsil o obrat tromi priamymi striedaniami vrátane Kehrera, Edouarda Michuta a Xaviho Simonsa v 69. minúte.

Tento ťah sa ukázal ako úspešný o sedem minút neskôr, Kehrer zostal voľný, aby sa stretol s Michutovým centrom a jeho strela sa odklonila mimo stranu Lyonu, poslal Lopesa a loptu do siete za nerozhodného stavu 1:1.

PSG takmer vyhralo, ak kop Mbappeho už netrafil žrď v 82. minúte.Skóre 1:1 vydržalo až do konca zápasu.