Arsenal vypadol, Liverpool a Tottenham prežili strach z FA Cupu

Arsenal sa stal najväčším počtom obetí tretieho kola FA Cupu, keď 14-násobní víťazi prehrali 1:0 na ihrisku Nottinghamu Forest, ale Liverpool a Tottenham Hotspur sa v nedeľu vyhli skorým odchodom po tom, čo sa v nedeľu vystrašili proti tímom nižšej ligy.

Forest zopakoval víťazstvo v treťom kole nad Arsenalom v roku 2018 vďaka ukončeniu striedajúceho Lewisa Grabbana v 83. minúte.

Liverpool dokázal vyhrať 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town, zatiaľ čo Tottenham doma s treťoligovým Morecambe ťahal až do 74. minúty, kým vyhral 3:1.

Nevýrazný Arsenal nedokázal vystreliť na bránu a nemohol sa sťažovať len na svoju druhú prehru v treťom kole za posledných 26 sezón.

Forest sa viac než vyrovnal svojim návštevníkom a Grabban, ktorý na začiatku prekvapivo zostal na lavičke, urobil obrovský dojem, keď natiahol nohu, aby premenil krížny center Ryana Yatesa a spečatil štvrté kolo Midlands derby proti Leicestru City.

"Som naozaj hrdý na chlapcov, spokojný s výkonom. Je skvelé prejsť a dúfam, že hráči teraz naozaj veria tomu, čo robíme," povedal šéf Forest Steve Cooper. Šéf Arsenalu Mikel Arteta ponúkol úprimné hodnotenie.

"Vyhrali, dali gól a my nie. Neboli sme dosť dobrí a musíme sa za to ospravedlniť," povedal.

Liverpool začal s niekoľkými pravidelnými hráčmi prvého tímu a piatimi mladíkmi a zaostal v 27. minúte, keď Daniel Udoh z tesnej blízkosti prekĺzol po centri Nathanaela Ogbetu.

Tínedžerský krídelník Kaide Gordon o sedem minút neskôr pokojným zakončením vyrovnal a Fabinho tesne pred polčasom z penalty dostal Liverpool do vedenia.

Striedajúci Roberto Firmino skóroval bravúrnym zadným pätou v 78. minúte a Fabinho to zabalil svojim druhým gólom v nadstavenom čase, keď sa presadil z tesného uhla.

"Keď dostanete prvý gól proti vám, môže sa stať toľko vecí, ale páčilo sa mi, ako sme odpovedali," povedal pre BBC manažér Juergen Klopp, ktorý sa vrátil k čiare po zotavení z COVID-19.

Manažér Shrewsbury Steve Cotterill povedal: "Nemyslím si, že to bol zápas 4:1. Ale keď strelili tretí gól, pravdepodobne sme sa už do hry nevrátili, keďže sme realisti."

TOTTENHAM NESKORÉ RALLYE

Antonio Conte`s Tottenham odišiel z ihriska do polčasu, keď sa pustil do Morecambeho, vďaka čomu Anthony O`Connor strelil volejom štipľavú strelu z rohu v 33. minúte.

Až keď Harry Kane, Lucas Moura a Oliver Skipp v polovici druhého polčasu zišli z lavičky, osemnásobní víťazi začali vyzerať, že sa vyhýbajú šokovému odchodu.

Harry Winks vyrovnal priamym kopom, ktorý bol zamýšľaný ako krosná, ale priletel a Moura si potom ukradol loptu v strede poľa a potom sa prebojoval k brankárovi Trevora Carsona a prihral.

Kane zakončil víťazstvo úhľadným zakončením po tom, čo si ho šikovne vybral Giovani Lo Celso.

"Zaslúžime si vyhrať, pretože v týchto typoch hier musíte ukázať svoju silu," povedal Conte. "Bránili s 11 hráčmi a to je v týchto zápasoch normálne, ale je dôležité nájsť správne riešenie."

JEDNODUCHÉ PRE WEST ŠUNKU

West Ham United porazil Leeds 2:0 po tom, čo v 34. minúte skóroval Manuel Lanzini z tesnej blízkosti a Jarrod Bowen skóroval v poslednej minúte prestávky po prihrávke Michaila Antonia.

West Ham čaká v štvrtom kole cesta do nižšej ligy Kidderminster Harriers, ktorý zostal na najnižšej pozícii.

Wolverhampton Wanderers sa tešil z víťazstva 3:0 proti Sheffieldu United dvoma gólmi Daniela Podencea a ďalším Nelsona Semeda, zatiaľ čo klub Premier League Norwich City získal morálku 1:0 na ihrisku Charlton Athletic vďaka gólu z druhého polčasu. Milot Rašica.

Dve štvrté tímy skončili, keď Stoke City porazilo Leyton Orient 2:0 a Luton Town porazilo Harrogate Town 4:0. Cardiff City porazilo Preston North End 2:1 v predĺžení.