Vyčerpaná Sevilla Edges Getafe zostane blízko lídra Madridu

Napriek absencii kľúčových hráčov Sevilla nepoľavuje vo svojom boji o prvé víťazstvo v španielskej lige po takmer 80 rokoch.

Vyčerpaný tím Sevilly našiel spôsob, ako v nedeľu poraziť Getafe 1:0, aby si udržal tempo a zostal blízko vedúcemu Realu Madrid.

Nádeje Atlética Madrid na zopakovanie si titulu majstra opäť zasiahli, keď nezvládlo viac ako remízu 2:2 na ihrisku Villarrealu napriek krásnemu gólu Ángela Correu z blízkosti stredovej čiary.

Rafa Mir strelil víťazný gól v prvom polčase a posunul Sevillu na päť bodov od Madridu s hrou v rukách. Madrid zdolal v sobotu doma Valenciu 4:1.

Pre Sevillu to bolo piate víťazstvo za posledných šesť zápasov, pričom jediným neúspechom bola remíza proti Barcelone, keď Sevilla hrala väčšinu druhého polčasu s 10 mužmi.

Triumf prišiel napriek tomu, že Sevilla hrala bez niekoľkých kľúčových hráčov pre zranenia a medzinárodné povinnosti. Medzi nedostupnými boli v nedeľu brankár Yassine Bounou a útočníci Youssef En-Nesyri a Munir El Haddadi, ktorí sú s Marokom na Africkom pohári národov. Pre zranenie prišiel cez polčas aj obranca Jules Koundé.

"Len dúfam, že s Koundém nie je nič vážne," povedal tréner Sevilly Julen Lopetegui. "Musíme začať zotavovať hráčov. Posledné dva mesiace sme hrali bez takmer 10 hráčov kvôli zraneniam."

Sevilla, ktorá hľadá svoj prvý ligový titul od svojho jediného triumfu v rokoch 1945-46, je v lige neporazená od novembrovej prehry s Madridom.

"Pokúsime sa udržať tento dynamický zápas po zápase a potom uvidíme, čo sa stane, keď bude po všetkom," povedal Mir.

Getafe v poslednom kole ohromilo Madrid 1:0. Nebolo porazené v šiestich kolách po sebe – beh, ktorý posunul tím z pásma zostupu po zlom začiatku sezóny. Zostalo na 16. mieste, dva body od pásma zostupu.

Bolo to šieste víťazstvo Sevilly v lige proti Getafe bez inkasovania.

Domáci otvorili skóre na štadióne Ramóna Sáncheza-Pizjuána Mirovým úhľadným spätným gólom zblízka v 22. minúte po peknom teču Lucasa Ocamposa cez pravé krídlo.

Mir presmeroval center Ocamposa a lopta len tesne minula nohy obrancu a prešla pod ruky brankára Getafe Davida Soria.

"Nečakal som, že sa Mir dostane k lopte a meškal som s pokusom na ňu dosiahnuť," povedal Soria, bývalý brankár Sevilly. "Bola to nešťastná chyba. To sa stáva."

ATLÉTICO KONANÉ

Atlético zostalo na ihrisku Villarrealu po tom, čo sa ujalo skoro vedenia nádherným gólom Correu spred stredovej čiary.

Zachytil zlú rozohrávku stredopoliara Villarrealu Daniho Pareja a bujarú strelu vyrazil nad brankára Gerónima Rulliho.

"Rulliho dobre poznám, viem, že rád hrá mimo siete," povedal Correa, Rulliho spoluhráč v argentínskej reprezentácii.

Villarreal vyrovnal gólom Paua Torresa v 29. a dostal sa do vedenia zásluhou Alberta Morena v 58., kým v 67. minúte vyrovnal Geoffrey Kondogbia. Kondogbia bol vylúčený v nadstavenom čase.

Villarreal dostal v prvom polčase pokutový kop za prihrávku rukou, ale gól Pareja po odrazenej bráne Jana Oblaka bol zamietnutý pre ďalšiu prihrávku rukou.

Atlético sa posunulo na štvrté miesto, no zostalo 16 bodov za Madridom s hrou v rukách. Villarreal, ktorý vyhral štyri ligové zápasy po sebe, bol ôsmy.

BETIS DRŽÍ

Tretí Real Betis si udržal remízu 1:1 na ihrisku Rayo Vallecano napriek tomu, že po kontroverznej červenej karte pre obrancu Álexa Morena prehral z 33. priečky.

Betis sa hlasno sťažoval proti priamej karte, ktorú ukázal Morenovi za nebezpečný faul. Moreno kopol do hlavy Isiho Palazóna, keď sklonil hlavu, aby sa dostal po lopte.

"Real Betis vždy absolútne rešpektoval rozhodcov a ich rozhodnutia, ale to, čo sme dnes videli, je nepochopiteľné," uviedol klub na Twitteri. "Úlohou rozhodcu je byť čestný a spravodlivý, nie hanba, ktorú sme dnes videli na štadióne Vallecas."

Rayo nastúpil do zápasu s najlepším domácim rekordom ligy s ôsmimi víťazstvami a jednou remízou.

Betis zaostáva o 10 bodov za sevillským rivalom Sevillou. Rayo je siedmy.

ĎALŠIE VÝSLEDKY

Athletic Bilbao remizoval v derby v Baskicku na ihrisku Alavés 0:0, Osasuna vyhrala doma nad Cádizom 2:0.