Ekonomija & Posel Novice

Hrvaški ragbi si z zmago v Izraelu zahteva zgodovinsko napredovanje

Hrvaška (bbabo.net), - Hrvaška reprezentanca v ragbiju si je prislužila zgodovinsko napredovanje, potem ko je v soboto popoldne v Yizre’elu strmoglavila Izrael.

Današnja impresivna zmaga nad Izraelom s 27-19 pomeni, da je Hrvaška zmagala na evropski konferenci v ragbiju 1 Jug s petimi ekipami in si v naslednji sezoni prislužila napredovanje v divizijo European Trophy.

To je najvišja raven hrvaškega ragbija od začetka sistema Rugby Europe in ogromen dosežek za majhen narod.

Hrvaška se je v preteklosti zanašala na igralce iz tujine, predvsem Nove Zelandije, a selektor Anthony Poša in njegova ekipa so to kampanjo odlično opravili s to ekipo, sestavljeno predvsem iz domačih igralcev.

"Priti v Izrael z vsem pritiskom na nas in tako zmagati je izjemno. Nocoj sem zelo ponosen trener. V tej sezoni smo imeli raznorazne izgovore in nedosegljivosti, da bi lahko izgubili to tekmo in bi bilo še vedno vse v redu, a iti zadaj in pokazati srce in predanost, ki sta potrebna za zmago tukaj, je ogromno. Vsak igralec je lahko upravičeno ponosen na svoj trud in žrtvovanje, da opravi delo,« je pred dodal Poša.

"Zdaj upam, da bodo naši rezultati na turnirju za Grand Slam lahko navdih mladim hrvaškim igralcem, tako na Hrvaškem kot po svetu, da gredo na naslednjo raven in tekmujejo po najboljših močeh. Ampak zaenkrat … Večer je naša fešta!!”

Hrvaška je danes ob polčasu vodila s 15-12, Izrael pa bi v začetku drugega polčasa zadel in povedel z 19-15. Hrvaška je prevladovala v finalu pol ure in je zasluženo izpadla iz 27-19 zmagovalcev.

Niko Vranešević, na svojem prvem štartu, kapetan Nik Jurišić, ki je igral na svoji 51. tekmi za svojo državo, Ivan Kordun in Filip Perica so bili danes poskusni strelci Hrvaške. Jurišić je dosegel eno konverzijo in enajstmetrovko, Niko Pavlović pa je izvedel tudi poskus.

Z današnjo zmago je Hrvaška v tej kampanji ostala neporažena, prej pa je zabeležila zmage nad Slovenijo (48-3), Ciprom (29-8) in Malto (7-3).