Novice

Rusija - Košarkarji UNICS-a so v treh podaljških premagali CSKA

Rusija (bbabo.net), - V po intenzivnosti in dramatičnosti nori tekmi rednega dela Združene lige so košarkarji kazanskega UNICS-a na gostovanju v Moskvi premagali CSKA - 105:103 . Ta igra se bo zapisala v zgodovino kot ena najsvetlejših v zgodovini mednarodnega turnirja.

V prestolnici "Megasport" se je na tekmi zbralo približno dva tisoč gledalcev. Glede na omejitve, ki so veljale med pandemijo, in dejstvo, da je veliko športnih navdušencev osredotočeno na dogodke na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu na Kitajskem, ni slab podatek za danes.

V letošnji sezoni so se udeleženci majske "zlate" serije končnice Združene lige srečali že četrtič. V začetku novembra je v okviru našega turnirja Kazan doma premagal aktualnega prvaka z rezultatom 69:64, sredi decembra pa je ekipa iz prestolnice Tatarstana ponovno zmagala, vendar v Moskvi in ​​na srečanju Evrolige, še bolj prepričljivo - 88:67. Vendar pa se je pred kratkim, konec januarja 2022, rdeče-modrim uspelo maščevati v Kazanu na tekmi drugega kroga glavnega celinskega tekmovanja - 86:75.

Zdaj je UNICS prvo četrtino začel zelo samozavestno – 26:13. Armada je dolgo časa, postopoma, dohitevala načelnega nasprotnika, a je proti koncu druge desetminutne četrtine po zadetku kapetana Nikite Kurbanova zaostanek zmanjšala na minimum - 41: 42. S takšnim rezultatom so tekmeci odšli na daljši odmor.

Potem je bila izenačena igra, vodstvo se je vsake toliko spreminjalo, vse je šlo v razplet v zadnjih sekundah normalnega dela. A to se ni zgodilo, do konca 40 minut točka ni bila postavljena. Deset sekund pred sireno je najboljši igralec januarske lige Združene lige po mnenju navijačev hrvaški legionar UNICS-a Mario Hezonja popeljal goste naprej (77:75), v povratnem napadu pa si je prosto prislužil armenec Litovec Marius Grigonis. meti in bil dvakrat natančen s črte. Na semaforju - štiri "ose", torej 77:77.

Presenetljivo se je scenarij tega konca skoraj ponovil v cilju prve dodatne petminutne četrtine. 5 sekund pred znakom je Grigonis spet na črti enajstmetrovk in spet v gol vstavi dve žogi drugo - 85:85.

V drugi dodani petminutnici zmagovalca ni bilo mogoče določiti. Spet so vojaki pobegnili s prostimi meti, a tokrat Daniela Hacketta je po njegovih metih ostalo še pol minute - rezultat se ni spremenil. Spet absolutna izenačenje - 92:92.

In vendar je Kazan pod vodstvom hrvaškega specialista Velimirja Perasovića, ki ga je Liga po zaslugah postavila za selektorja ekipe svetovnih zvezd na tekmi vseh zvezd 20. februarja, v tretjem podaljšku prevesila tehtnico v svojo korist. V začetku 55. minute je UNICS izgubljal (101:103), zmaga je bila dosežena po zaslugi zadetka Maria Hezone in natančnega meta OJ Maya, ki ga je izvedel trenutek pred sireno, že dokončno.

Glavni statistični rezultati te fantastične tekme so naslednji: Mario Hezonha (31 točk) in John Brown (16) sta postala najbolj produktivna v vrsti zmagovalcev, Daniel Hackett (33) in Gabriel Iffe Lundberg (19) sta bila najboljša strelca v vrstah CSKA. Poleg tega ima Hackett pet dobro usmerjenih strelov izza loka za tri točke, vojskovodja Nikola Milutinov je naredil ducat skokov, njegova tekmeca Khezonya in Tony Dzhekiri - po deset.

V drugi tekmi dneva je peterburški "Zenith" na gostovanju z minimalno razliko premagal estonski "Kalev" - 75:74. Nasprotniki so povzeli duh brezkompromisnega boja iz CSKA in Kazana. V prvenstvu Združene lige vodijo zmagovalci ponedeljkovih tekem.

Kazalniki UNICS - 11 zmag - 2 poraza, "Zenith" - 10 zmag in 3 napake. Naslednji na lestvici rednega dela so (uvrščeni po odstotkih zmag) Avtodor Saratov (8-3), CSKA (9-4), Parma Perm in Lokomotiv Kuban Krasnodar (po 6-4). V coni za uvrstitev v končnico sta tudi KK Nižni Novgorod (5-6) in Krasnojarsk Yenisei (4-7).