Novice

Pakistan - Nesejani Ivan je osvojil naslov svetovnega prvaka v tenisu Jr

Pakistan (bbabo.net), - ISLAMABAD: Nesejenec Ivan Iutkin iz Rusije je v soboto v PTF-S DA Tennis Complex osvojil naslov med dečki posamezno na svetovnem mladinskem prvenstvu v tenisu ITF Pakistan AJ Towers.

Nesejenec Ivan Iutkin iz Rusije je osvojil naslov pri dečkih posamezno, tako da je izločil 5. nosilca Aldiyarja Abzhana iz Kazahstana v nizu 6-3 6-1, tekma je trajala 40 minut. Ivan Iutkin je pokazal agresivno igro in tekmecu ni dovolil, da bi se umiril. V prvem nizu je Ivan prekinil 4., 6. in 9. igro Aldiyarja in niz zaključil na 6-3. V drugem nizu je Ivan pokazal izjemno hitrost in odličen tenis ter z lahkoto dobil drugi niz s 6-1.

Najboljša nosilka Romunka Andra Izabella Sirbu si je priborila naslov pri dekletih posamezno v razburljivi dvoboju proti 2. nosilki Tamari Ermakovi iz Rusije s 7-6(2) 7-5, ki je trajala 1 uro 51 minut. Tamara Ermakova je hitro začela prelomiti 1. in 3. igro Andre pri vodstvu s 4:0 v uvodnem nizu. Andra Izabella se je pogumno uprla in odigrala odličen tenis z osnovne črte ter niz izenačila na 4-4, tako da je prelomila 6. in 8. igro Tamare. Na tej stopnji oba igralca držita svoj servis z igranjem obrambe in rezultat se je povišal na 6-6. V izenačenju je Andra Sirbu ponovno prevzel vodstvo z navdušujočim tenisom in sklenil izid izenačenja pri 7-2. V drugem nizu je Tamara znova povedla s 4-1, saj je 4. igro Andra Izabelle prekinila z nekaj neverjetnimi udarci. Andar Izabella je spremenil vzorec igre; ni le izenačila niz na 5-5, ampak je tudi premagala živce Tamare in prekinila 11 iger ter ohranila vodstvo 6-5. V 12. igri je Andra odigral dobro in tekmo končal pri rezultatu 7-5 ter pridobil dragocene točke na svetovni lestvici za izboljšanje mednarodne uvrstitve.

V kvalifikacijskem krogu 2. ITF Pakistan Elaan Syed Dilawar Abbas Memorial World Junior Tennis Championships Mars Argun (TUR), Esref Kaan Kacar (TUR), Mohammad Ali (CAN) in Yahya Musa Luni (GBR) so se uvrstili v glavne žrebove tako, da premagajo svoje nasprotnike v nizih.

Tariq Mehmood Murtaza, predsednik razvojne uprave Rawalpindi in predsednik teniške zveze Islamabad, je kot glavni gost počastil priložnost, medtem ko je Afan Aziz, izvršni direktor AJ Towers (Aziz Group), ki je bil tudi častni gost, razdelil nagrade med zmagovalce in drugouvrščene.

Pred tem je veleposlanik Kazahstana Yerzhan Kistafin bil priča finalu za dekleta in se pogovarjal s sodelujočimi igralci, trenerji, starši in uradnimi osebami. Cenil je organizacijo in administrativno ureditev zdrave dejavnosti za razvoj tenisa v Pakistanu. Hassan Baig SEVP in Sq. Ldr. Naveed Iqbal, višji podpredsednik Islamabadske teniške zveze, skupaj s polkovnikom (R) Gulom Rehmanom, sekretarjem PTF, sta bila prisotna tudi ob tej priložnosti.

V finalu dečkov posamezno je Ivan Iutkin (RUS) premagal Aldijarja Abžana (KAZ) s 6-3 6-1. V finalu deklet posamično je Andra Izabella Sirbu (ROU) premagala Tamaro Ermakovo (RUS) s 7-6(2) 7-5.