Novice

Mufti je rokoborcu zaželel, da bi dosegel višave Črnega Ivana

Rusija in CIS (bbabo.net) - Sorodniki in prijatelji rokoborca ​​Adleta Tyulyubaeva, ki je osvojil srebro na ruskem prvenstvu v grško-rimskih rokoborbah, so se včeraj na letališču Omsk srečali s tradicionalnim kazahstanskim ritualom "shashu" (prhanje kovancev in sladkarije).

Na letališče je prišel tudi mufti duhovnega muslimanskega odbora Omska in regije Omsk Bota Bakullin, da bi čestital rojaku za dosežek. Duhovni vodja je športniku zaželel, da bi dosegel višine slavnega rokoborca ​​v klasičnem slogu Hadži-Mukana Munaitpasova (1871-1948), prvega Kazahstanca, ki je osvojil naslov svetovnega prvaka v francoskih rokoborbah, ki je bil v tujini znan kot "Cherny Ivan «, in po opravljenem hadžu leta 1912 je prejel predpono Hadži za svoje ime Mukan. Mufti je dejal, da so muslimani ponosni, da je v reprezentanco Rusije vključen še en sovernik, ki bo državo zastopal na prihodnjih olimpijskih igrah.

Adlet Tyulyubaev je magistrski študent na državni univerzi Omsk, zmagovalec mednarodnega turnirja v grško-rimski rokoborbi do 72 kg v Španiji (2019). Na zadnjem prvenstvu Rusije v Suzdalu (5. in 6. februarja) je nastopil v kategoriji do 77 kg in osvojil srebro, petkrat zmagal nad tekmeci in izgubil proti prvi številki reprezentance Abuyazid Mantsigov, svet. in evropski prvak.

Še en državljan Omska, Shamil Musaev, je osvojil bronasto medaljo v kategoriji do 130 kg.