Novice

Reztsova je spregovorila o nastopu svoje hčerke Christine v šprintu na olimpijskih igrah

Trikratna olimpijska prvakinja Anfisa Reztsova je komentirala nastop svoje hčerke Christine v sprinterski dirki na olimpijskih igrah. Tam je ruska biatlonka nastopila bolje od rojakov, a je zasedla šele šesto mesto.

Po besedah ​​Anfise Anatolyevne ni niti do konca gledala ciljne črte. "In nisem gledal dlje od deklet, samo malo sem bil razburjen zanjo, seveda," je priznal športnik.

Po njenih besedah ​​je hčerki spet malo manjkalo. "Da je pri posamezniku ena ekstra zgrešena, da je danes ena ekstra," je potožila Rezcova starejša in dodala, da bi bila njena hči tudi z eno zgrešeno med prvimi tremi v šprintu, poroča spletna stran KP.RU.

Hkrati je Anfisa Reztsova prepričana, da se bo Christina zbrala za zasledovanje. "Potem zbolimo. Možnosti so še," je dodala.

Kristina Reztsova je bila najboljša med Rusinjami v šprintu na 7,5 km. Naredila je dve napaki in končala na šestem mestu. Ulyana Nigmatullina se je ustavila 13., Irina Kazakevich pa 20.

Prvo mesto je pripadlo Norvežanki Marte Olsby Røiseland. Razdaljo je premagala v 20 minutah in 44 sekundah. Druga je bila švedska atletinja Elvira Oeberg. Bron je osvojila Italijanka Dorothea Wierer.