Novice

Nezavestni biatlonec ne bo več nastopil na igrah v Pekingu

25-letna norveška biatlonka Ingrid-Landmark Tandrevold ne bo več nastopila na olimpijskih igrah v Pekingu.

»Iz zdravstvenih razlogov ne smem sodelovati na naslednjih dirkah na olimpijskih igrah. Seveda mi je žal. Moje srce je zlomljeno. Včeraj sem imel enega najboljših tekmovalnih dni. In potem je nenadoma postal eden najslabših,« citira Tandrevold NRK.

Spomnimo, 13. februarja je norveškemu športniku na koncu zasledovanja v Pekingu zbolelo. Osvojila je bronasto medaljo, na koncu pa je bila šele 14.

Po cilju je Tandrevold izgubil zavest in brez pomoči zdravnikov ni mogel zapustiti proge.

Ženska štafeta bo v Pekingu 16. februarja, množični štart pri ženskah pa 19. februarja. Na dirki od generalnega starta bo Tandrevoldovo zamenjala Rusinja Irina Kazakevich.