Novice

Slovaška je premagala ZDA v olimpijskem hokeju po golu v zadnji minuti

PEKING - Slovaška je osupnila ZDA z neodločenim golom v zadnji minuti regulacije, nato pa je v sredo v četrtfinalu olimpijskega hokeja na ledu v Pekingu zmagala s 3:2 v streljanju in odpravila Američane.

Združene države so bile 44 sekund od pošiljanja Slovaške domov, ko je kapetan Marek Hrivik zadel za izenačenje in podaljšek.

Slovaška je dosegla edini zadetek v zadnji enajstmetrovki.

Kapetan ZDA Andy Miele je dosegel še zadnji strel, vendar je njegov trud zadušil slovaški vratar Patrik Rybar.

Slovaški veliki 17-letni Juraj Slafkovsky, ki se je uveljavil kot eden od zvezdnikov turnirja, je začel sredino prve tretjine in mu v Pekingu prinesel pet golov, da je vodil vse igralce.

ZDA so zgodaj v drugi prevzele vodstvo in ga držale do poznega zadetka Hrivika.

Odločitev Nacionalne hokejske lige, najvišje svetovne profesionalne lige, ki jo je povzročila pandemija, da svoje superzvezdnike zadrži stran od Pekinga, je olimpijskim igram prikrajšala tekmovanje najboljšega med najboljšimi.

Odsotnost v ligi NHL je še posebej oslabila ZDA in Kanado, zaradi česar sta morali sestaviti zbirke ostarelih veteranov in mladih, vezanih na NHL, ki so imeli malo časa za skupne priprave.

Kljub temu so Združene države – najmlajša ekipa v Pekingu – dosegle rezultat 3:0 v skupinski igri predvsem zaradi svoje hitrosti na ledu, a so imele polne roke dela v slabi tekmi proti oportunističnim Slovakom.

Drugi četrtfinale v sredo so branilci naslova Rusi proti Danski, Finci proti Švici in Kanadi proti Švedski.