Novice

Nadal je v Acapulcu za najboljši začetek kariere

ACbbabo.netULCO (MEHIKA) - Rafael Nadal je v torek dosegel najboljši začetek sezone ATP Toura, letos pa se je izboljšal na 12-0, ko je premagal Stefana Kozlova in se uvrstil v četrtfinale OP Mehike.

35-letni španski levičar je s 6-0, 6-3 izločil ameriškega srečnega poraženca in napredoval v četrtkov dvoboj proti 39. uvrščenemu Američanu Tommyju Paulu, s katerim še nikoli ni igral.

"Vedno je pomembno zmagati čim hitreje, a najpomembnejše je zmagati," je dejal Nadal. "Nocoj je bil niz nizov. To je odlična novica in poskušal bom biti znova pripravljen na jutri proti težkemu nasprotniku."

Zmaga je leta 2022 ohranila Nadala brez poraza v več kot desetih tekmah, kar je njegov najboljši začetek kariere v vseh letih, saj je presegel niz z 11-0 leta 2014, ki se je končal z porazom proti Švicarju Stanu Wawrinki v finalu OP Avstralije.

Nadal je na OP Avstralije prejšnji mesec osvojil svoj rekordni 21. naslov za Grand Slam pri moških, s čimer je presegel mejo kariere 20 slamskih kron, ki si jih je delil z Novakom Đokovićem in Rogerjem Federerjem.

Peta številka sveta Nadal, ki si želi 91. naslov ATP v karieri in četrto krono v Acapulcu, je prejšnji mesec zmagal tudi na ogrevalnem turnirju v Melbournu.

Nadal je prekinil vodstvo z 2:0, ko je Kozlov v četrti in šesti igri dosegel zadetek iz bekhenda, nato pa je v četrti in šesti igri znova zadel na udarih iz forhend ter tako v 32 minutah popravil uvodni niz.

Še en udarec iz forhend za brejk je v drugem nizu popeljal Nadala v vodstvo s 3-1, Kozlov pa se je vrnil na 4-3, ko je Nadal zadel iz voleja iz beketa.

Kozlov je v naslednji igri z neuspešnim backhandom vrnil brejk, Nadal pa je še enkrat zadržal servis in po 76 minutah napredoval.

"Malo čudna tekma," je dejal Nadal. "Kozlov ima drugačen slog kot večina drugih igralcev, zato morate biti zelo previdni.

"Včasih lahko osvojiš točke zapored, a potem, če začneš igrati v njegovem ritmu, je to zelo težko, ker ima odličen nadzor z osnovne črte in je zelo pameten."

- Medvedev napreduje -

Aktualni prvak OP ZDA Daniil Medvedev, ki ga je Nadal v finalu OP Avstralije premagal v petih nizih, je premagal 68. Španca Pabla Andujarja s 6-1, 6-2 in tako nadaljeval prizadevanje za prvo mesto na svetovni lestvici.

"Pogoji so precej težki, precej vlažno. Tudi če igramo ponoči, je precej vroče," je dejal drugouvrščeni Medvedjev. "Hitrejše kot so tekme, bolje se boste počutili za naslednjo."

Medvedjev in Nadal bi se lahko srečala v petkovem polfinalu.

Če bo Medvedjev osvojil naslov v Acapulcu, bo prehitel Đokovića na vrhu lestvice, ne glede na to, kako se bo srbski zvezdnik odrezal ta teden v Dubaju.

Medvedjev bi postal 27. igralec, ki je dosegel prvo številko sveta, in šele tretji Rus, pridružil se mu je Jevgenij Kafelnikov (1999) in Marat Safin (2000-01).

Zadnji igralec zunaj Đokovića, Nadala, Federerja in Britanca Andyja Murrayja, ki je bil na vrhu lestvice, je bil Američan Andy Roddick februarja 2004.