Novice

Hrvaška - SuperSport Superkup: Dinamo premagal Hajduk po enajstmetrovkah na Maksimirju

Hrvaška (bbabo.net), - HNK Hajduk, 9. julij 2022 - Dinamo je v soboto v Zagrebu premagal Hajduk s 4:1 po enajstmetrovkah in osvojil SuperSport Superkup.

Dinamo in Hajduk sta odprla novo sezono hrvaškega nogometa v boju za prvo trofejo sezone - SuperSport Superkup.

Maksimir je na prvi derbi sezone obiskalo okrog dva in pol tisoč navijačev Hajduka, mnogi med njimi na 'Bili vlak' oziroma organiziranem prevozu z vlakom, ki je zjutraj krenil iz Splita. Skupaj so na tekmi pričakovali okoli 17.000 gledalcev.

Dinamo naj bi bil nocoj na domačem igrišču v rahli prednosti, spomnimo pa, da je Hajduk v minuli sezoni dvakrat premagal Dinamo, ena tekma se je končala z neodločenim izidom, medtem ko je Dinamo slavil na zadnjem derbiju sezone.

Dinamo je osvojil šest superkupov, Hajduk je s petimi, Rijeka pa enega. Od leta 1995 do 2001 pa superkup ni bil odigran, ker je Dinamo osvojil prvenstvo in pokal, iz istih razlogov ga ni bilo v letih 2008 in 2009, 2011 in 2012, pa tudi od 2015 do 2018, ko je spet prevladoval .

Postave

Dinamo (4-3-3): Livaković - Moharrami, Lauritsen, Perić, Ljubičić - Ademi, Mišić, Ivanušec - Špikić, Petković, Drmić

Hajduk (4-3-3): L. Kalinić - Mikanović, Borevković, Simić, Melnjak - Vuković, Grgić, Krovinović - Livaja, N. Kalinić, Biuk

Poročilo o tekmi

Dinamo je bil bolj ofenziven v prvih 5 minutah tekme, nato pa so Livaja, Biuk in Kalinić v naslednjih nekaj napadih poskrbeli za Hajduk. Najbližje srečanje je bilo v 10. minuti, ko je Livaja zadel ob vratnici.

Petković je bil nevaren za Dinamo v 22. minuti s sijajno obrambo Lovreta Kalinića za Hajduk in zadržal 0:0. Za Hajduk je v 30. minuti Mikanović zadel prečko.

Petković je v 37. minuti nevarno izvedel prosti strel, ki je streljal čez vrata. Prvi polčas se je končal z 0:0.

V drugem polčasu je bil prvi nevaren Hajduk. Livaja je močno streljal z 18 metrov, a je šlo daleč ob desno vratnico. Minuto kasneje je Ademi streljal z roba kazenskega prostora, Kalinić pa je odbil v kot. Dve minuti pozneje je Ivanušec streljal čez gol.

Biuk je šel po desnem krilu in se zapletel z Moharramijem. Hajduk je iskal enajstmetrovko, a se je sodnik zavil v molk.

Biuk je zamenjal Sahitija v 58. minuti. Kalinić je bil še naprej izjemen v golu, s še eno supermansko obrambo pa je Dinamu preprečil zadetek. Kakšna tekma do zdaj.

V 62. minuti je imel pred vrati Dinama Livaja priložnost, ki jo je Lauritsen pospravil. Drmić je v 66. minuti zgrešil neposredno pred vrati Hajduka.

Kalinić je imel tekmo svojega življenja - minuto pozneje je rešil še en tesni klic Dinama. V 70. minuti je namesto Mlakarja ugasnil Nikola Kalinić.

Ademi je nevarno driblal v kazenski prostor, ki pa ga je Kalinić na koncu ustavil. V 77. minuti je namesto Baturine zamenjal Ademija.

V 82. minuti je Dinamo izvedel iz kota, nato pa je Kalinić spet delal, Sipic pa je z glavo odbil proti vratom. 0:0 je bilo 5 minut pred koncem.

V 84. minuti je Livaja streljal blizu vratnice, nato pa je Dinamo znova napadel. Namesto Špikića je v 87. minuti zamenjal Menalo.

Oršić je bil ena s Kalinićem, ki ga je tudi on rešil. V 90. minuti je bilo 0:0, štiri minute dodatka pa so zmagovalca odločile enajstmetrovke.