Družba Novice

Kanadčan Kevin Drury je v Alberti osvojil srebro v smučarskem krosu svetovnega pokala

Kanada (bbabo.net), - Tekmovalec smučarskega krosa Kevin Drury meni, da se ob pravem času zaokroži v formo.

33-letnik iz Toronta je bil drugi petek na smučišču Nakiska za svojo prvo medaljo v svetovnem pokalu, odkar si je zlomil nogo na dirki 20. decembra 2020.

Kanadčan, ki je osvojil skupni naslov svetovnega pokala v smučarskem krosu za moške v sezoni 2019-20, je končal za Švedom Davidom Mobaergom na strmi progi Mighty Peace zahodno od Calgaryja.

Sobotni drugi svetovni pokal v Nakiski je zadnja uigrana dirka gostiteljske kanadske ekipe pred zimskimi olimpijskimi igrami v Pekingu prihodnji mesec. Kanadčani prihodnji teden ne bodo odpotovali na dve dirki na Švedsko zaradi pomislekov glede COVID-19.

Država je zelo nadarjena za smučarski kros, zato je v Nakiski interno tekmovanje za olimpijske uvrstitve.

Drury pravi, da je njegova noga popolnoma zaceljena in ga ne upočasnjuje, vendar je izgubil dneve treninga, da bi jo rehabilitiral leta 2021. Njegov prvi prehod na smučarski tek po poškodbi je bil novembrski trening na Kitajskem.

"Za preostalo ekipo sem zaostajal približno 35 dni," je dejal Drury. »Pravkar sem poskušal doseči svojo najvišjo hitrost, dvigniti samozavest na stezi in najti ravnovesje v svoji agresiji.

»Trendiranje se začenja v pravo smer.« Tretji je bil Nemec Tobias Mueller. Drury je bil edini Kanadčan, ki je dosegel zadnji petek.

Najboljša dva smučarja v vsakem izločilnem krogu napredujeta. Po spretni zmagi v četrtfinalu je Drury v polfinalnem zavoju premagal Bastiena Midola iz Francije in se uvrstil na drugo mesto in se uvrstil v finale štirih.

"Začutil sem ga, ko je šel notri na zadnji zavoj v tisto, čemur pravimo odsek GS, in sem si kar nekako rekel: 'ne, ne bom se umaknil," je dejal Drury.

»Danes nisem imel najboljših štartov. Nekako smo vedeli, da prihajamo, da danes ne bo veliko priložnosti za podaje samo zaradi tega, kako hitro je šlo iz zavoja v ovinek in kako hitro je bilo, vendar sem nekako ugotovil nekaj načinov, kako zaobiti par ljudi v ključnih situacijah."

Švedinja Sandra Naeslund se je uvrstila v finale štirih žensk pred drugouvrščeno Švicarko Fanny Smith in tretjo Danielo Maier iz Nemčije.

Hannah Schmidt iz Ottawe je bila najboljša Kanadčanka na petem, moštvena soigralka Courtney Hoffos iz Windermereja, B.C., pa se je uvrstila na šesto.

Med 16, ki so napredovale iz četrtkovih kvalifikacij, je bilo sedem Kanadčank, vendar je njihove vrste v petek zadela smola.

Dobitnica zlate olimpijske medalje Marielle Thompson iz Whistlerja, B.C., se je zataknila na valjih, ki so prihajali iz štartnih vrat, in ni prišla iz svojega četrtfinala.

Hoffos in India Sherret iz Cranbrooka, B.C., sta se v zavoju zaletela v zrak, kar je Sherret poslalo v varnostno mrežo v njunem četrtfinalu.

Phelan iz Mont-Tremblanta, Que., dobitnik srebrne olimpijske medalje leta 2018, in Schmidt sta v polfinalu zanesla s tečaja.

»To je smučarski kros. Vse se lahko zgodi," je dejal Schmidt. »Včasih imaš srečo. Drugič nimaš sreče.

»Danes je bilo res težko dirkati tukaj. Razmere so bile neravne.«Vadajoči prvak svetovnega pokala Reece Howden iz Cultus Lakea, B.C., olimpijski prvak 2014 Brady Leman iz Calgaryja in Chris Del Bosco iz Montreala se nista uvrstila v četrtfinale moških.

Kanadčani dobijo še eno priložnost na domačem snegu v soboto, ko Drury pričakuje, da bo dirka še težja.

"Najtežji del dvoglavcev je, da si lahko vsi na terenu ogledajo video z dirke pred tem," je dejal. »Dan 2 so vsi nekoliko bolj agresivni. Vsi so videli, kje se lahko mimo in kje ne.

»Potrudil se bom le po svojih najboljših močeh in poskušal ugotoviti začetek in iti naprej. Če pridem naprej, mislim, da me nihče ne bo ujel. Če ne, bo to enaka miselnost samo bitke. Izkoristite moje priložnosti, ko pridejo, in jo poiščete."