Družba Novice

Kanada je premagala Švedsko z 11:0 in se uvrstila v polfinale ženskih olimpijskih hokejskih iger

Kanada (bbabo.net), - Kanadska hokejska reprezentanca se je v petek z lahkoto uvrstila v polfinale, potem ko je na olimpijskih igrah v Pekingu premagala Švedsko z 11:0.

Vroči napad moštva je bil na polno viden v četrtfinalni tekmi, potem ko je napadalka Brianne Jenner le tri minute v prvi tretjini sprožila zadetek.

Kapetan Marie-Philip Poulin je našel Jennerja pred švedskimi vrati; Jenner je ob prvem strelu napihnil, drugega pa je zataknil pod vratarjevo blazino in tako Kanadi zagotovil gol.

Jenner je na tekmi zadel še dvakrat za hattrick, pri čemer se je s po tremi goli pridružil soigralki Sarah Fillier. Oba sta izenačena za vodstvo na turnirju po doseženih golih s po osmimi na petih tekmah.

Poulin in Sarah Nurse sta s štirimi na kos vodili ekipo po točkah. Natalie Spooner vodi na turnirju s 13 točkami v petih tekmah.

Ko je zaslišal zadnji žvižg, je Kanada dosegla 11 golov pri 56 strelih. Ženska ekipa je na petih tekmah dosegla 44 golov pri 250 strelih, medtem ko je prejela le pet golov pri 120 strelih.

Kanadski nasprotnik v polfinalu še ni znan. Njen glavni tekmec, Združene države, je v četrtfinalni tekmi proti Češki zmagal s 4-1.

Kanada ostaja neporažena v Pekingu, saj si želi povrniti zlato medaljo, ki jo je izgubila proti ZDA na zimskih igrah 2018 v Pyeongchangu.