Družba Novice

Bojevniki sodijo na lestvici FIFA

ZIMBABWE je plačal svoj neuspeh na turnirju AFCON leta 2021 v Kamerunu, ko je padel za eno mesto na svetovni lestvici FIFA/Coca-Cola.

Bojevniki so zdaj na 122. mestu na svetu in na 32. mestu v Afriki, glede na najnovejšo lestvico, ki jo je danes objavila FIFA.

Ekipa je v obravnavanem obdobju dobila eno tekmo in dve izgubila. Novopečeni afriški nogometni prvak Senegal jih je premagal z 0-1, nato pa so padli na šokantni poraz z 1-2 od Malavija in izpadli iz tekmovanja za skupino 16 mest.

Bojevniki so se z zmago nad Gvinejo z 2-1 v skupini B našli nekoliko prepozno. Zimbabve, ki je leto zaključil na 121. mestu na svetu in na 31. mestu v Afriki, je umaknil nasprotnikom iz skupine B AFCON Malaviju, ki je bil med največjimi premiki, potem ko se je povzpel za 10 mest.