Družba Novice

Valuev: Od polfinala evropskega prvenstva v futsalu z Ukrajino ne pričakujemo ničesar, razen igre

Nekdanji svetovni boksarski prvak, poslanec Državne dume Nikolaj Valuev je spregovoril o prihajajočem soočenju med reprezentancama Rusije in Ukrajine v polfinalu evropskega prvenstva v futsalu. Poudaril je, da je kljub političnim nasprotjem med državama treba o tej tekmi govoriti le v športnem kontekstu.

»Ne čakamo na nič drugega kot na tekmo. Brez politike. Provokacije? Kdor želi, naj govori o provokacijah, «je dejal Valuev.

Ruska reprezentanca se je prebila v polfinale evropskega prvenstva in premagala gruzijsko ekipo s 3:1. Ukrajinci so reprezentanco Kazahstana izpustili iz turnirja, saj so zmagali s 5:3. Srečanje reprezentanc Rusije in Ukrajine bo 4. februarja in se bo začelo ob 17.00 po moskovskem času.

Ruska reprezentanca je nekoč postala prvak Evrope - leta 1999. Prav tako je ruska ekipa petkrat osvojila srebrne medalje na evropskem prvenstvu in trikrat bronaste. Ukrajinska reprezentanca je dvakrat - leta 2001 in 2003 - postala finalistka celinskega turnirja.

Pred tem je Alexander Mostovoy pozval, naj ne ustvarjajo pompa okoli tekme med Rusijo in Ukrajino na evropskem prvenstvu.