Družba Novice

Kanada - Trentovih 33 točk vodi Raptors pred Heat

Kanada (bbabo.net), - TORONTO – Gary Trent Jr. je dosegel 33 točk, ko so Toronto Raptors v torek v Scotiabank Areni premagali Miami Heat s 110:106 in tako svojo tretjo zaporedno zmago.

Fred VanVleet je dodal 21 točk, Pascal Siakam pa je končal s 16 točkami in 14 skoki pri Raptors (26-23).

Bam Adebayo je v porazu Miamija (32-20) dosegel dvojni dvojček z 32 točkami in 11 skoki.

Ti dve ekipi sta se nazadnje srečali v soboto, v trilerju s trojnimi podaljški, v katerem so Raptors zmagali s 130:124, Trent pa je ob zmagi dosegel 33 točk.

Trent, ki je z igrišča zadel 11 proti 20, se je v torkovo tekmovanje prijavil v nizu štirih tekem, ko je dosegel vsaj 30 točk na tekmi. V torek ga je podaljšal na pet in se pridružil DeMaru DeRozanu kot edinemu drugemu Raptorju, ki mu je to uspelo.

"To je nadrealističen občutek," je dejal Trent ob vezanju DeRozanove plošče. »Kaj je naredil za to organizacijo, to mesto, tip igralca, za kaj se zavzema, od kod je, njegovo ozadje. Da bi to delil z njim, saj vem, kaj počne in kaj pomeni za to organizacijo, ne morem opisati z besedami."

Trener Toronta Nick Nurse je pohvalil Trenta in njegovo nedavno igro.

Torkova tekma bi bila Heat, nekdanji Raptors pa bi varovali težko pričakovano vrnitev Kyla Lowryja v Toronto. Na žalost je bil Lowry prisiljen izpustiti svojo deveto tekmo zapored, saj se ukvarja z osebnimi zadevami. Namesto tega bodo oboževalci morali počakati do 3. aprila na morebitno vrnitev Lowryja v Toronto.

Siakam in Precious Achiuwa sta zadeli zaporedni trojki in Torontu prinesla prednost za tri točke z nekaj več kot devetimi minutami igre. Ekipi bi izmenično izmenjevali prednost, dokler Trent ni na osebnem teku z 8-0 popeljal Toronto s 100-93 s 4:35 do konca. Heat je uspelo znižati vodstvo na samo dve, vendar je bilo to čim bolj blizu.

Miami je odigral močan prvi polčas, za katerega se je zdelo, da je premagal ekipo Raptors, ki ni bila videti tako ostra kot na prejšnjih dveh tekmah, saj je Heat po prvih 24 minutah vodil z 62-50. Miami je v polčasu zadel 57,9 odstotka s parketa, Adebayo pa je samo v uvodnih dveh tretjinah dosegel 19 točk.

Toronto se je po odmoru odzval z nizom 10-2, pri katerem sta VanVleet in Siakam dosegla vse točke, da je prednost Miamija zmanjšal na štiri, pri čemer je ostalo približno šest minut in pol v okvirju.

Nekaj ​​minut pozneje je Chris Boucher zadel v predel dimelj po prekršku Jimmyja Butlerja v napadu, ko mu je Butler izbil nogo. Zdelo se je, da je igra vznemirila obe ekipi, saj so Raptors in Heat zamenjali koše, da bi končali obdobje, pri čemer se je Miami držal vodstva s 83-80 proti četrti.

Raptorji so ponovno trdo zapeljali svoje starterje, saj sta tako Trent kot Scottie Barnes presegla mejo 40 minut. Vendar pa glede na uspeh, ki ga je ekipa opazila v zadnjem času, se utrujenost, ki jo igralci morda čutijo, sliši, kot da je vredno.

"Mislim, da delajo res dobro, da o tem ne razmišljajo," je dejala medicinska sestra. "Čeprav vsi govorijo o tem in jih sprašujejo o tem in govorijo o tem, so izgubljeni v konkurenci."

Toronto je sredi dela, ko ekipa igra štiri tekme v petih nočeh. Raptors so ta okvir v svojem urniku odprli z zmago s 106:100 nad Hawks v Atlanti v ponedeljek.

Achiuwa, enega od igralcev, za katerega je bil Lowry zamenjan v transakciji podpisovanja in menjave med Torontom in Miamijem v izven sezone, skupaj z novincem Barnesom je bil v torek imenovan v razstavo vzhajajočih zvezd lige NBA.

Achiuwa je torkovo tekmovanje končal z 12 točkami, Barnes pa 11.

Center Raptors Khem Birch je zaradi zloma nosu izpustil svojo 10. tekmo zapored. Medicinska sestra je dejala, da je Birch pred tekmo spet "v enem tednu igranja".

Naslednji za Raptors se bosta v četrtek še ena zaporedna igra proti Chicago Bulls in Atlanta Hawks, oba doma.