Rhinos, CAPS Utd si delijo plen

Tadious Manyepo v MUTARE

Črni nosorogi. . . . . . . . . (0)1

CAPS United. . . . . . . . . (1)1

CAPS UNITED so včeraj na tej razburljivi nogometni tekmi Castle Lager Premiershipa na Sakubvi uprizorili hvalevredno predstavo, kljub temu, da so prejeli pozno v drugem polčasu.

Na dan, ko so Bulawayo Chiefs včeraj pri Luveveju šokirali prvaka FC Platinum z 2:0, je Makepekepe z Williamom Manondom v prvi minuti odprl rezultat, Allan Gahadzikwa pa je izenačil za Rhinos konec drugega polčasa.

Pričakovano je bilo, da bo Green Machine v tej tekmi omahnil, saj so trenirali le osem dni v pripravah na to tekmo, saj so njihovi igralci zahtevali neporavnane plače, ki jim jih dolgujejo.

Ko pa sta včeraj stopila na igrišče, je njihova govorica telesa izrazila ravno nasprotno.

Bili so bolj lačni in se borili za vsako žogo ter v prvem polčasu prevladovali v igri.

Z osmimi spremembami ekipe, ki je zadnjo ligaško tekmo odigrala v decembru, je Makepekepe vedno izgledal grozeče tako na papirju kot na igrišču.

Ker se je vrnil Devon Chafa, ki je nadzoroval vezno linijo, Dennis Dauda in Lincoln Mangaira sta vodila obrambo, Manondo pa tudi Clive Augusto naprej, so bili varovanci, ki jih je treniral Lloyd Chitembwe, videti zelo dobro namazani.

Ni trajalo dolgo, da je Green Machine pokazal, da mislijo posel, saj je Daudina povišana podaja našel Pheniasa Bamusija na boku. Pacey krilni igralec se je prebil mimo skupine presenečenih branilcev Črnih nosorogov, nato pa se je umaknil s črte.

Manondo je bil v dobrem položaju, da je lahko udaril v uvod in nenadoma se je tekma začela.

Črni nosorogi so se obupali, da bi obdržali velikane iz Harareja, in sprožili stalne napade na Zeleni stroj.

Trikrat bi lahko varovanci Herberta "Jompano" Maruwe našli izenačenje, vendar je nervozni, a nadarjeni Denzel Mutudza zgrešil vse priložnosti, ki so se mu hitro pojavile.

V daljših obdobjih drugega polčasa, v katerem je Maruwa uvedel tri zamenjave, Nganduja Mangala, Vincenta Mhanduja in Joeja Nyabindeja, ko je pritiskal na gol, so Črni nosorogi postavili šotor znotraj polovice Makepekepeja.

Vojska bi morala izenačiti, a Mhandu nekako ni uspel usmeriti dveh udarcev iz kazenskega prostora, čeprav se je znašel brez nadzora. Ko se je čas iztekel, je CAPS United vklopil ultra-obrambni način in zdelo se je, da je delovalo, dokler ni izkušeni Allan Gahadzikwa prišel namesto utrujajočega Christopherja Brightona.

Drugouvrščeni Nogometna zvezda leta 2010 Gahadzikwa se je odločil za odboj, potem ko je bil Mhandujev napor blokiran, vratar CAPS Uniteda Simba Chinani pa ni imel nobene možnosti.

Chitembwe je menil, da bi njegovi varovanci morali zmagati na tej tekmi, vendar je izrazil zadovoljstvo nad načinom, kako so se igralci prijavili.

»Moji fantje so si slekli nogavice in to je bilo galantno od njih. Dobiti točko po tem, kar se je dogajalo v zadnjih tednih, je nekaj pohvale,« je dejal Chitembwe.

»Zelo sem zadovoljen z igro mojih fantov. Prvi polčas smo nadzorovali in če bi imeli srečo, bi morda zadeli več, a takšen je nogomet.

"Zadovoljen sem s tem, kako smo igrali."

CAPS United, ki bi lahko zmagal tekmo tik ob smrti, če bi Augusto dobro usmeril svoj trud, potem ko je zaokrožil vratarja nosorogov Stanleyja Chapeto, je zdaj na toliko tekmah dosegel tri točke. Nosorogi so zdaj na petih točkah po enakem številu iger.

Ekipe

Črni nosorogi: Stanley Chakwana, Farai Banda, Collen Kwaramba, Gareth Madhake, Peace Makaha (Keith Madera 71 min), Ashward Phiri, Gracious Muleya (Joe Nyabinde 47 min), Brighton Christopher (Allan Gahadzikwa, V Denzelin Müncent 67 min) 47 min), Stanley Murove (Ngandu Mangala 40 min), Tawanda Nyamandwe

CAPS United: Simbarashe Chinani, Dennis Dauda, ​​Lincoln Mangaira, Joseph Tulani, Valentine Musarurwa, Devon Chafa, Phenias Bamusi, Rodwell Chinyengetere, Clive Augusto, William Manondo (Ian Nyoni 70 min), Ronald Chitiyo