Družba Novice

Azerbajdžan - Beloruski atlet Ivan Litvinovič je osvojil prvo mesto na svetovnem pokalu v trampolinu v Bakuju

Azerbajdžan (bbabo.net), - BAKU - Beloruski atlet Ivan Litvinovič je na svetovnem pokalu v trampolinu v Bakuju osvojil prvo mesto v individualnem programu za moške, poroča bbabo.net. Rezultat telovadke je bil 61,850 točke.

Drugo mesto je zasedel Andrey Buylov (Belorusija, 60,800 točke), tretje mesto je zasedel Danil Mussabaev (Kazahstan, 58,890 točke).

Treba je opozoriti, da bo svetovni pokal v trampolinu potekal od 12. do 13. februarja v nacionalni gimnastični areni v Bakuju. Na prvih mednarodnih tekmovanjih, ki jih leta 2022 organizira Azerbajdžanska gimnastična zveza, se udeležuje približno 60 športnikov iz 13 držav sveta. Tekmovanja potekajo v skladu z novimi pravili Mednarodne gimnastične zveze (FIG).

Na tekmovanjih Azerbajdžan zastopa reprezentantka Seljan Magsudova, ki je osvojila srebrno medaljo v individualnem programu žensk.

Tekmovanja se izvajajo s posebnim dovoljenjem kabineta ministrov Azerbajdžana in v skladu z veljavnimi karantenskimi pravili v državi, sanitarnimi in epidemiološkimi zahtevami brez udeležbe gledalcev.