Družba Novice

Kanada je premagala Kitajsko in se pomerila s Švedsko v četrtfinalu moškega olimpijskega hokeja

Kanada (bbabo.net), - Kanadska moška hokejska reprezentanca se bo v sredo v četrtfinalu pomerila s Švedsko, potem ko je na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu v torek premagala Kitajsko s 7:2.

Kanadčani so vso tekmo izkoriščali težave Kitajske s enajstmetrovkami in dosegli štiri gole v igri moči in enega na enajstmetrovko.

Toda za začetek je Kitajska zamahnila in je Kanado ujela nenadzorovano s tremi priložnostmi za pobeg v prvih štirih minutah uvodnega okvirja.

Na eni je bil Jiang Fu zasvojen in dobil enajstmetrovko, a je kanadski vratar Matt Tomkins obranil in ohranil rezultat.

Težave z enajstmetrovkami so sledile, skoraj sedem minut v tretjini pa je strelec za Kanado odprl napadalec Jordan Weal v igri moči. Strel soigralca Adama Tambellinija je odjeknil ob vratnici in plošček je našel odprtega Weala, ki ga je pospravil v mrežo. Tambellini in Maxim Noreau sta bila zaslužena za asistenco pri igri.

Weal je ponovno zadel v igri s petimi na tri moči skoraj 10 minut v okvir. Kapetan Eric Staal in Tambellini sta bila zaslužena za asistenco.

Ko je do konca prve tretjine ostalo pet minut, je Kitajec An Jian našel zadnji del mreže in zmanjšal vodstvo Kanade na eno.

S tesno igro po prvih 20 minutah je Kanada na koncu našla svojo pot in v tekmi zadela še petkrat – dvakrat v igri moči, enkrat pri enajstmetrovki in dvakrat z enako močjo – ter tako še povečala svoje vodstvo.

Kitajski je uspelo še enkrat zadeti in končalo se je s 7-2, gostiteljica pa je izpadla iz turnirja.

Kanada ima zdaj skupni rekord 3-1 v četrtfinalu – vključno s porazom s 4-2 proti glavni tekmeci ZDA.

Ekipa se želi vrniti od bronaste medalje, ki jo je osvojila na igrah v Pyeongchangu leta 2018, in se vrniti v niz zlatih medalj, ki jih je imela na preteklih igrah.

Kanada se bo v četrtfinalu pomerila s Švedsko v sredo ob 8.30 ET/5.30 PT.