Družba Novice

Kanada - Edmonton Oilers je izključil Sharks

Kanada (bbabo.net), - Glavni trener Edmonton Oilers Jay Woodcroft je imel na izbiro veliko trenutkov glede tega, kaj mu je bilo najbolj všeč pri nastopu njegove ekipe v ponedeljek zvečer v SAP Centru v San Joseju.

Celotna igra Oilersov proti Sharks se je zdela najbolj impresiven vidik.

"Mislil sem, da smo igrali celih 60 minut," je po tekmi dejal novi šef klopi Oilers. "To je bila za nas pomembna tekma."

Stuart Skinner je dosegel 20 obramb za svojo prvo izključitev v ligi NHL, ko so si Oilers prislužili gostovanje s 3:0.

"Vsekakor je fizično dozorel in njegova igra je dozorela," je o Skinnerju dejal Woodcroft. "Ponosen sem nanj."

»Po prvem izključitvi v ligi NHL je Skinner pokazal, da se dobro zaveda mejnika, ki ga je pravkar označil.

"To je bil precej poseben trenutek," je razmišljal mladi čuvaj mreže. "To, da lahko igram v ligi NHL, je tak privilegij, in reči, da sem izključil NHL, je nekaj posebnega in kul."

Skinner je bil močan že zgodaj, saj so Sharksi imeli prvih šest strelov na tekmi.

Oilersi so zadeli ob prvem strelu na mrežo. Točkovni udarec Evana Boucharda je odbil Derek Ryan, nato pa je zadel z noge Warrena Foegeleja. To je bil prvi gol Foegeleja po 18. decembru.

»Le dobro minuto pozneje je strel Darnella Nurse odbil s palice branilca Sharksa in na 2:0.

Oilersi so v drugi tretjini ugnali Sharkse s 14-2, vendar vodstva niso mogli povečati. Imeli so tri proti ena, medtem ko so bili skrajšani, vendar niso prejeli strela na gol.

»Oilersi so obdržali pritisk na začetku tretje in povedli s 3:0, ko je Connor McDavid zadel pod vratarja Sharks Jamesa Reimerja.

To je bil prvi prekinitev sezone za Oilerse (25-18-3), ki so se vrnili v torek zvečer v Los Angelesu. Pokritost pred tekmo in samo igro lahko poslušate na 630 CHED z začetkom The Faceoff Show ob 19. uri. Tekma se prične ob 20.30.