Družba Novice

Kanada je izpadla v olimpijskem moškem hokeju po četrtfinalni porazu proti Švedski

Kanada (bbabo.net), - Kanadsko prizadevanje za medaljo v moškem hokeju na olimpijskih igrah v Pekingu se je končalo v sredo po porazu proti Švedski z 2:0 v četrtfinalu.

Tekma za izločanje je bila ves čas napeta in brez golov do 10. minute tretje tretjine.

Švedski napadalec Lucas Wallmark je ob preobratu v kanadski coni dobil plošček in streljal na gol tik pred režo. Na poti do mreže je odbilo palico Tylerja Wotherspoona in premagalo bloker vratarja Matta Tomkinsa za vodstvo z 1:0.

Kanada je poskušala pritisniti za izenačenje in je v zadnjem okvirju potegnila svojega vratarja s tremi minutami do konca. Vendar je Šved Anton Lander uspel dobiti plošček in ga zakopal v odprto mrežo in zapečatil zmago z 2:0.

Zmaga Švedske postavlja vseevropsko polfinale. Finska, ruski olimpijski komite in Slovaška so druge ekipe, ki so napredovale na turnirju.

Še eno severnoameriško hokejsko elektrarno, Združene države, je v napeti tekmi, ki se je končala s streljanjem, izločila Slovaška.

Slovaška je v četrtfinalni tekmi zmagala s 3:2, s čimer je presegla upanje ameriške ekipe na medaljo na skoraj ponovitvi iger 2018 v Pyeongchangu. Na teh igrah so v četrtfinalu padle tudi ZDA s 3:2, a proti Češki.

Izguba Kanade pomeni, da država prvič po igrah v Torinu leta 2006 ne bo medalje v moškem hokeju.

Ekipa se je želela vrniti od bronaste medalje, ki jo je osvojila na igrah v Pyeongchangu leta 2018, in se vrniti v niz zlatih medalj, ki jih je imela na preteklih igrah.

Kanada je turnir 2022 končala z rezultatom 3-2.