Družba Novice

Hamelin je osvojil 6. olimpijsko medaljo, medtem ko je Kanada osvojila zlato v štafeti na kratkih progah

Kanada (bbabo.net), - Charles Hamelin je v sredo dodal svojo olimpijsko zapuščino, potem ko je Kanadi pomagal osvojiti zlato v finalu moške štafete v hitrostnem drsanju na 5000 metrov v Pekingu.

Hamelin, Steven Dubois, Jordan Pierre-Gilles in Pascal Dion so domov odnesli glavno nagrado s časom šest minut 41,25 sekunde. Južna Koreja je končala s srebrom po 6:41,69, Italija pa s 6:43,431 za bron.

Tekmovanje na kratkih progah je bilo zadnje olimpijsko tekmovanje za 37-letnega Hamelina, osvojitev medalje pa ga postavlja ob bok Cindy Klassen kot najbolj okrašeno zimsko kanadsko olimpijko.

"Mislim, da je vse mogoče, če vložiš delo," je po zmagi dejal Hamelin novinarjem.

"Končati na stopničkah s temi fanti, je živeti svoje sanje."

Petkratni olimpijec, rojen v Sainte-Julie, Que., je zdaj osvojil šest olimpijskih medalj, od tega štiri zlate, s čimer je postal najbolj odlikovan zimski zimski olimpijec v Kanadi. Njegova olimpijska priznanja v štafeti na 5000 metrov vključujejo zlate, srebrne in bronaste medalje.

Pridruži se tudi hokejistkam Caroline Ouellette, Jayni Hefford in Hayley Wickenheiser kot edini kanadski olimpijki s štirimi zlatimi medaljami.

Poleg olimpijskih medalj je Hamelin osvojil tudi 37 medalj na svetovnem prvenstvu – vključno s 13 zlatimi – v zgodovinski karieri, zaradi katere je leta 2018 postal skupni svetovni prvak v kratkem drsanju.

Soigralec Dubois je osvojil svojo tretjo medaljo na igrah v Pekingu, potem ko si je zagotovil srebro na 1500 metrov pri moških in bron na 500 metrov.

Postane drugi kanadski olimpijec, ki je v Pekingu dokončal niz medalj. Hitrost na dolgi progi Isabelle Weidemann je osvojila zlato, srebron na ovalu Ice Ribbon.

"Imeli smo tako noro sezono in tako smo želeli pokazati, kaj zmoremo," je dejal Dubois.

Medtem je Dion osvojil svojo prvo medaljo na igrah 2022, s čimer je postala druga olimpijska medalja v karieri. Zmaga je za Pierra-Gillesa tudi prva olimpijska medalja v karieri.

Zlato medaljo je prejel tudi Maxime Laoun, ki v finalu ni drsal, ampak v polfinalu.

Kanada ima zdaj na igrah tri zlata in skupno 18 medalj.