Družba Novice

Tajska je premagala Singapur na prvenstvu AFF U23

Tajska nogometna reprezentanca do 23 let je v sredo v skupinskem delu prvenstva AFF U23 2022 na stadionu Prince v Kambodži premagala Singapur s 3:1. Singapur je prvi zadel Ilhan Fandi v 16. minuti. Vendar je Teerasak Poeiphimai v 43. minuti izenačil Tajski.

Tajska je v drugem polčasu povedla z golom Niphitphona Wongpanye v 56. minuti, Teerasak pa je državo popeljal na pot do čiste zmage, ko je dosegel svoj drugi gol v 62. minuti.

S to zmago je Tajska prejela tri točke in postala vodilna v skupini C.

Tajska bo morala v skupinskem delu odigrati še eno tekmo – tokrat proti Vietnamu.

Ujemite tekmo v torek ob 19. uri na True4U ali kanalu TrueSports2.