Družba Novice

Tikhonov je pojasnil odhod Neprjaeve z množičnega štarta na igrah 2022

Štirikratni olimpijski prvak v biatlonu Aleksander Tihonov je komentiral rezultate ženskega smučarskega maratona na igrah 2022 v Pekingu.

»Resnično sem želel videti naše dekleta danes na stopničkah, a malo ni bilo dovolj. Končati olimpijske igre z bronom bi bilo super, a brez tega so opravili svoje delo, prinesli največ medalj. Zveza je najboljša, šik ekipa, bravo!

Zbor Nepryaeve? Čutila je, da možnosti za medaljo ni, in odločila se je, da bo poskrbela za svoje zdravje. To je njena volja, njena odločitev, «je dejal Tihonov.

Zmagala je norveška smučarka Teresa Johaug. Od najbližjega zasledovalca se je oddaljila za 1 minuto in 43 sekund. Srebrna medalja je pripadla Američanki Jessici Diggins. Prve tri zmagovalke je sklenila finska atletinja Kerttu Niskanen.

vodil besedilni spletni prenos dirke.

Pred tem so poročali, da nobeden od smučarjev ruske ekipe ni mogel osvojiti medalj v maratonu na olimpijskih igrah.

Natalya Nepryaeva je uspela premagati le 1/4 razdalje. Tatyana Sorina je končala na 6. mestu. V zaključnem delu se je poskušala pomeriti za bron, a v cilju ni imela dovolj moči. Maria Istomina je dirko končala na 9. mestu, Anastasia Rygalina na 17. mestu.