Družba Novice

Kanada - Tyler Benson iz Edmonton Oilers v upanju, da bo nadgradil prvi gol v ligi NHL

Kanada (bbabo.net), - Napadalec Edmonton Oilers Tyler Benson je končno izbrisal to ničlo v stolpcu golov.

"To je prav posebno, tudi to, da sem lahko imel na tekmi tudi moje starše," je dejal domačin iz Edmontona po treningu Oilersov v torek v Tampi.

23-letni Benson je pozno v drugi tretjini poraza Oilers proti Minnesota Wildu proti Minnesoti Wildu pozno v drugi tretjini izgubila s 7:3. Čeprav je bila igra za Oilers slaba, upamo, da bo osebni mejnik za Bensona iskrica.

"Lepo je bilo spet imeti ta občutek, ko daš pak v mrežo," je dejal. "Upam, da bom v prihodnje lahko še naprej pomagal pri takšni proizvodnji."

"Kadarkoli izkoristite ofenzivno priložnost, se boste zagotovo počutili bolj samozavestni," je dejal glavni trener Oilers Jay Woodcroft.

»On je eden tistih mlajših igralcev, ki poskuša izrezati nišo v naši ekipi tukaj.«Benson je bil najboljši ofenzivni igralec pri mladincih in mlajših igralcih. Skozi 30 tekem v karieri z Oilersi je moral odigrati globoko vlogo in pokazati nekaj več grdosti v svoji igri.

"Mislim, da je bil to dejansko vedno del moje igre," je pojasnil Benson. »Letos razmišljam malo več, saj je lažje iti ven in zadeti fante kot zabiti gole. Imamo fante, ki to naredijo zelo dobro za našo ekipo."

Oilersi začnejo s petimi tekmami v sredo proti Tampa Bay Lightning (igro je mogoče slišati v živo na 630 CHED, ki se začne s The Faceoff Show ob 16. uri in nato tekmo ob 17.30).

Ryan McLeod se je povišal in igral na levem krilu Connorja McDavida, Zach Hyman pa je prestopil na desno stran.

»Na zadnji tekmi se je zgodilo nekako naravno. Z nekaj stvarmi smo žonglirali. Všeč nam je bilo, kar smo videli,« je dejal Woodcroft. "Ryan s Connorjem nam daje nekaj dobrih nog."

Edmonton Oilers ostaja neporažen pod Woodcroftom z zmago nad Anaheim Ducks s 7-3