Družba Novice

Slovenija - Smučarski skakalec Križnar 2. na tekmi svetovnega pokala za ženske v Oslu

Slovenija (bbabo.net), - Oslo – Slovenka Nika Križnar je na tekmovanju svetovnega pokala v smučarskih skokih v Oslu v okviru turnirja Raw Air končala na drugem mestu za Norvežanko Silje Opseth in pred Japonko Saro Takanashi.

Opseth je s skokoma 129 in 131,5 metra dosegel 249,7 točke, le 2,4 točke pred Križnarjem (247,1 točke, 127,5 in 126,5 metra), Takanashi pa je za Slovencem zaostal več kot devet točk (124 in 125,5 metra).

"Odlično sem opravila delo in zasluženo končala na tem mestu," je dejala Križnarjeva in čestitala Opseth za njeno prvo zmago v svetovnem pokalu.

Slovenka Urša Bogataj (235,4 točke, 123,5 in 125 metrov) je končala tik pod stopničkami, na četrtem mestu.

Avstrijka Marita Kramer je končala na sedmem mestu, a je ohranila skupno vodstvo v svetovnem pokalu, z 200 točkami prednosti pred drugouvrščeno Križnarjevo in 310 točkami pred tretjeuvrščeno Bogatajevo.

»Z današnjim dogodkom sem zelo zadovoljen. Na ta način želim nadaljevati in če bi mi uspelo, bi bil zelo vesel,« je povedal Bogataj.

Turnir Raw Air po Norveškem se bo v nedeljo zaključil v Holmenkollenu nad Oslom z drugo tekmo za skakalke.

Selektor Slovenije Zoran Zupančič je dejal, da smo "danes spet videli lep ekipni uspeh in upajmo, da bomo v Holmenkollenu slišali našo himno."