Družba Novice

Kanada - Edmonton Oilers so premagali Sabres s 6-1

Kanada (bbabo.net), - Edmonton Oilers so v četrtek zvečer na Rogers Placeu zmagali na četrti tekmi zapored s prepričljivo zmago s 6:1 nad Buffalo Sabres.

"Bilo je polnih 60 minut in morda tako dobra tekma, kot smo jo igrali vse leto," je po tekmi dejal branilec Oilers Tyson Barrie.

"Zdelo se je, da vsi vidiki igre delujejo na vse cilindre in ker smo imeli vse, smo lahko nocoj lepo porazdelili minute," je dejal glavni trener Oilers Jay Woodcroft.

Oilersi so odigrali močno prvo tretjino in povedli, ko je Kailer Yamamoto dosegel svoj 15. gol v sezoni s 7:21 na tekmo. Yamamoto je zadel na štirih zaporednih tekmah.

"Yamo je igral odlično," je dejal napadalec Oilers Zach Hyman. "Povzdignil je svojo igro. Strelja pak in strelja za zadetek.

»Dober posnetek ima prikrito; Mislim, da se ljudje tega ne zavedajo.«Pozneje je Connor McDavid zataknil pak s strani mreže in dosegel 2:0.

Napadalec Oilersov Leon Draisaitl je v drugem dosegel svoj 40. gol v sezoni. Podaljšal je do lastnega odboja, nato pa je nataknil plošček za vratarja Sabresa Craiga Andersona.

Oilersi so obdržali pritisk in natanko pet minut pozneje dosegli 4:0 na sedmi Darnella Nurse.

Sabre so se uvrstile na tablo zgodaj v tretjem z dolgim ​​enkratnim strelom Victorja Olofssona. Devin Shore se je takoj vrnil za Edmonton in dosegel svojo peto v pobegu s kratkimi rokami. To je bil Shorejev tretji gol na petih tekmah, odkar je postal oče.

"Mislim, da morda zaradi pomanjkanja spanca, ki ga dobivaš, nimaš časa razmišljati ali skrbeti za kaj drugega, samo greš ven in se igraš," je po tekmi v smehu dejal Barrie.

"Super je za Shoresyja in lepo ga je videti, da jih je nekaj vtaknil tukaj."

McDavid ni odigral končnih 5:41, potem ko je vzel visoko palico napadalca Buffala Vinnieja Hinostroze, ki je bil v igri udaren z dvojnim minorom. Barrie je v igri moči zaokrožil rezultat.

Mike Smith je vratar Edmontona dosegel 27 obramb za svojo šesto zmago v sezoni.

"Popolno zaupamo Mikeu Smithu," je po tekmi dejal Woodcroft. "Mislim, da če bi nekdo vzel v roke ta statistični list in prebral 6-1, si ne bi mislili, da imamo proti nam dobre priložnosti za gol. Tam so bili.

»In ko smo se včasih pokvarili, je bil tam Mike Smith. To je vzbujalo zaupanjegovim soigralcem.«Oilersi (34-23-4) bodo v soboto popoldne gostili New Jersey. Igro lahko poslušate v živo na 630 CHED, ki se začne s Faceoff Showom ob 11.30. Dejanska tekma se začne ob 13.00.

Edmonton Oilers je z branilcem Markusom Niemelainenom podpisal dveletno podaljšanje pogodbe