Družba Novice

Kamerun je na uvodni tekmi premagal Burkino Faso

Kamerun ………….(2)0

Burkina Faso……….(1)0

Yaounde. — Kamerun je prišel od zadaj in premagal Burkino Faso z 2:1 v uvodu, polnem incidentov, na Afriškem pokalu narodov.

Gustavo Sangare je z akrobatskim volejem popeljal Burkinabe v vodstvo na sredini prvega polčasa v Yaoundeju.

Toda dve nepogrešljivi enajstmetrovki kapetana Vincenta Aboubakarja sta pred polčasom preobrnila igro za gostitelje.

Vratar Neuklonljivih levov Andre Onana je v drugem polčasu uspel dve ključni obrambi, ko je ekipa Tonija Conceicaa z zmago začela svojo kampanjo v skupini A.

Na drugi nedeljski tekmi skupine A se Etiopija pomeri z Zelenortskimi otoki ob 19.00 GMT.

Pokal narodov je bil zaradi pandemije koronavirusa preložen za eno leto, a je prva tekma na stadionu Olembe, ki je sledila pisani otvoritveni slovesnosti, postregla z zabavnim tekmovanjem.

Branilec Burkine Faso Steeve Yago je imel srečo, da je videl rumeno le v prvi minuti drsečega spopada s Collinsom Faijem, kar je bil prvi od več prenagljenih izzivov, ki so na koncu stali žrebce.

Burkina Faso je povedla po prvem trajnem pritisku, potem ko je Bertrand Traore videl, da je njegov udarec z glavo iz kota odbil Nouhou Tolo, Sangare pa je s predložkom zadel prečko.

Napadalec Aston Ville Traore je pobral ohlapno žogo na desnem krilu in prešel na zadnjo vratnico za Sangareja, ki je pokazal briljantno tehniko, da je prvič poslal volej v levo roko pokonci.

Kamerun je bil neustrašen, a je dobil priložnost za izenačenje pet minut pred odmorom, ko je Traore nespretno premagal Andre-Frank Zambo Anguisso.

Enajstmetrovka je bila dosojena po ogledu video pomočnika sodnika, Aboubakar pa je vratarja Hervea Koffija poslal na napačno stran z mesta in žogo pobožal v desno stran mreže.

Gostitelji so nato prejeli drugo enajstmetrovko v prvem polčasu, ko je Issoufou Dayo zdrsnil proti Tolu, potem ko je kamerunski branilec odigral žogo.

Aboubakar, ki je zadel zmagovalca, ko je Kamerun nazadnje dvignil pokal narodov leta 2017, ni storil napake drugič, saj je šel v drugo smer s svojo enajstmetrovko.

Po ponovnem zagonu je Onana preprečil ambiciozen prosti strel z velike razdalje, ki ga je izvedel Traore, nato pa iz bližine zavrnil Cyrillea Bayala.

Aboubakarju je zavrnil hat-trick zaradi tesnega ofsajda VAR, medtem ko je Zambo Anguissa streljal tesno široko, ko so Indomitable Lions gledali, da bi igro spravili v posteljo. Gostitelji, ki si želijo še šestič dvigniti celinsko trofejo, bodo v torek znova v igri proti Etiopiji. — BBCsport.