Zaradi zadetka Williamsa je Bilbao mimo Atletica v finalu superpokala

RIJAD : Namestnik Athletic Bilbaa Nico Williams je v četrtkovem polfinalu zadel španski superpokal z 2:1 proti prvaku LaLige Atletico Madrid. Bilbao je v nedeljo pripravil udarni dvoboj proti Real Madridu, ki je v sredo premagal Barcelono s 3:2. Po počasnem prvem obdobju na napol praznem stadionu King Fahd v Rijadu sta se moštva zbudila, ko je Atletico le čez eno uro z avtogolom dosegel vratar Bilbaa Unai Simon. Kot je Thomas Lemar z desne strani srečal z glavo Joaa Felixa, ki je zadel vratnico, le da je žoga zadela hrbet skakajočega Simona in prečkala črto. Bilbao je še z glavo iz kota izenačil, ko je Yeray Alvarez v 77. minuti iz neposredne bližine našel mrežo. Zatem so pritiskali na Atletico, katerega vratar Jan Oblak je tri odlične obrambe.

Toda tudi izjemni Oblak ni mogel preprečiti nizkega strela Williamsa z odbitega roba na robu igralne površine, ki je šel mimo vratnice devet minut pred časom. Branilec Atletica Jose Maria Gimenez je bil zaradi močnega izziva proti Inigu Martinezu izključen v sodnikovem dodatku. "Velikokrat sem sanjal o tem trenutku z bratom," je novinarjem povedal Williams, mladi brat napadalca Athletica Inakija. “Njihov cilj je bil močan udarec, a mi smo žilavi kot žeblji in znamo se vrniti. Pripravljeni smo na vsak izziv in zdaj se bomo soočili s težkim nasprotnikom v Real Madridu. Gremo all-in in upajmo, da bomo osvojili še en superpokal." Četrti na lestvici LaLige, 16 točk zaostanka za vodilnim Real Madridom, Atletico je v nazadovanju, pritisk na njihovega menedžerja Diega Simeoneja pa narašča. "Nismo se dobro branili, moramo delati in postajati boljši," je na tiskovni konferenci povedal Simeone. »Verjamemo v delo, ki ga opravljamo. Prizadevamo si za izboljšanje. Moramo se izboljšati ... manjka nam potrebna agresivnost."