Coutinho je debitiral z goli in pripeljal Villa v tekmo z MU

Birmingham, - Philippe Coutinho je svoj prvenec za Aston Villo obarval tako, da je dosegel gol in svojo ekipo pripeljal do ravnotežja Manchester Uniteda z 2:2 na zabavi Premier League v soboto (15.1.2022) na stadionu Villa Park.

Coutinho, ki je ta teden prišel kot posojen iz Barcelone, da bi se ponovno srečal s Stevenom Gerrardom, je debitiral s klopi v 68. minuti za Morgana Sansona.

Ko je Coutinho vstopil na igrišče, je Villa zaostajala z 2:0, potem ko je Bruno Fernandes dosegel svoj drugi gol na tekmi.

Prvi zadetek Fernandesa je dosegel po napaki vratarja Emiliana Martineza v šesti minuti, ko je zgrešil strel portugalskega vezista, žoga pa mu je zdrsnila iz rok na gol črti.

Tudi drugi zadetek Uniteda v 67. minuti je izhajal iz napake Ville, ko je Sansonov predložek odsekal Fred in Fernandes je naredil en dotik, preden je znova premagal Martineza.

Od vstopa na igrišče je Coutinho takoj namenil več vlog Villi, katere priložnosti sta večkrat zanikali obramba MU ali vratar David de Gea.

Villa se je umaknila v 77. minuti, ko je Coutinho s predložkom zadel igralca Uniteda in padel pred umirjenega Jacoba Ramseyja, ki je žogo zabil v vrata gostov in postavil rezultat na 1-2.

Štiri minute pozneje se je Coutinho trudil najti prostor pred golom MU, da bi zaključil z natančnim predložkom Ramseyja, ki je Villa dvignil raven 2-2.

Coutinho je imel dejansko priložnost dokončati svoj prvenec tri minute pred razpršitvijo, ko je prejel podajo Emiliana Buendia, žal pa je bil tokrat njegov zaključek razmeroma šibek in je z glavo zadel prav v naročje De Gei.

Po drugi strani pa ima Donny van de Beek tudi priložnost, da igra supersub vlogo za MU v času poškodbe, če njegovega strela ne bi blokiral Kortney Hause, le da bi izvedel udarec iz kota in se rezultat 2-2 ni spremenil do razhajanja.

Čeprav je Coutinho svoj debi zaznamoval z golom, Villa ni uspela izstopiti iz slabega niza brez zmag, ki zdaj traja že tri tekme zapored.

Villa se z 23 točkami ni premaknila s 13. mesta, na sedmem mestu pa ostaja tudi MU z 32 točkami.

MU naj bi nato odigral preloženo tekmo 17. teden na sedežu Brentforda v sredo (19. 1.), medtem ko je Villa ponovno tekmovala šele v soboto (22. 1.), ko je gostovala v Goodison Parku proti Evertonu.