Trinidad in Tobago - Bolivija premagala letargične Soca Warriors s 5-0

Trinidad in Tobago (bbabo.net), - Šport - ODSOTNOST domačega nogometa v Trinidadu in Tobagu se je izkazala za očitno, saj je moška reprezentanca na mednarodni prijateljski tekmi dne 5. petek zvečer.

Trener TT Angus Eve je na to prijateljsko tekmo vpoklical številne igralce, ki so imeli sedež v ZDA, saj so bili lokalni igralci (vključno z branilcem Radanfahom Abu Bakrom in Justinom Garcio ter vratarjem Adrianom Foncettejem in debitantskim vezistom Molikom Khanom) neaktiven od zlatega pokala Concacaf julija lani.

Na visokogorskem Estadio Olimpico Patria v Sucreju v Boliviji so bili sredi kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Conmebolu samozavestni in klinični, medtem ko je TT, ki je začel z zadnjo linijo s petimi igralci, želel povabiti pritisk.

Bolivija je ustregla, začela s špekulativnimi streli, nato pa je stopila naprej in na koncu prelahko prodrla v obrambo gostov za štiri od petih zadetkov. Obramba TT je bila razbita na začetku tekme, ko je lobirana žoga padla na noge napadalca Marcela Martinsa, ki je zlahka zabil mimo Foncetteja, le da je bil njegov poskus razveljavljen zaradi ofsajda.

TT-jevemu skorajšnjemu pobegu pa je sledil naval bolivijskih priložnosti. Juan Arce je Juan Arce odprl za Južnoameričane v 35. minuti z enajstmetrovke, kar je bil sporen sodnikov poziv, saj je Erwin Saavendra lobal Abuja Bakra, preden je z rahlim dotikom sredinskega branilca spustil žogo.

Bolivija je polčas končala z 2:0, kmalu po tem, ko je vezist Rodrigo Ramallo z minimalnim pritiskom streljal in zadel izven kazenskega prostora.

Tekma je bila končana in zaprašena za Bolivijce v 53. minuti, ko je Martins brez izziva zbral podajo v kazenski prostor in končal mimo Foncetteja.

TT je prejel še en mehak gol v 63. minuti, ko se je Martinsov predložk izognil glavama Abu Bakra in Jamala Jacka, da bi zadel Leonel Justiano.

Miranda je rezultat zaokrožila v 87. minuti.

To je bila Evina prva mednarodna tekma po njegovem stalnem imenovanju in prva v državi, odkar je julija lani nastopila v zlatem pokalu. Za TT je bilo nekaj nepozabnih individualnih nastopov. Khan pa je bil svetla iskrica v njegovem živahnem prvencu, medtem ko je bila večina njegovih soigralcev videti izčrpana in izven tempa.

TT je že od začetka ponudil zelo malo ofenzivnih napadov, zabeležil je le dva poskusa na tarčo proti skupno 12 Boliviji. Tudi Bolivija je uživala v skoraj treh četrtinah posesti žoge.

Bojevniki, ki jih sestavljajo večinoma neaktivni igralci (sezone v ZDA in Kanadi se bodo začeli aprila), so bili videti počasni, nenavdahnjeni in brez posebnega načrta igre, v nasprotju z bolivijsko ekipo igralcev, ki so primerni za tekmo.

Tekma je izpadla izven uradnega okvira mednarodnih tekem FIFA, kar je pomenilo, da nobena ekipa ni mogla prisiliti aktivnih in pogodbenih igralcev, da nastopijo.

Bolivija se bo v naslednjih dveh tednih osredotočila na kvalifikacijske tekme za svetovno prvenstvo proti Venezueli in Čilu, medtem ko se bo TT osredotočil na prvo etapo lige narodov CONCACAF, ki se bo začela junija, razen če bodo pred tem na sporedu prijateljske tekme.

EKIPE –

BOLIVIJA: Carlos Lampe, Jesus Sagredo (Leonel Justiniano 55.), Adrian Jusino (Luis Haquin 68.), Diego Bejarano, Rodrigo Ramallo, Moises Villarroel, Fernando Saucedo (Alejandro Chumacero 55.), Erwin Saavendrau Miranda (68. Marc) Alexis Ribera 68.), Juan Arce, Marcelo Martins.

TRINIDAD IN TOBAGO: Adrian Foncette, Judah Garcia (John Paul Rochford 62.), Mekeil Williams, Radanfah Abu Bakr, Jamal Jack, Alvin Jones, Noah Powder, Neveal Hackshaw (Reon Moore 46.), Jesse Williams, Ajani K Fortune (Molik) , Ryan Telfer (Matthew Woo Ling 80.).