Ziyech gem izstreli Chelsea do zmage nad Spurs

Tretjeuvrščeni Chelsea zdaj za vodilnim Manchester Cityjem zaostaja 10 točk

LONDON: Chelsea je ohranil svoje šibke upe za naslov prvaka v Premier League, saj je izjemen udarec Hakima Ziyecha spodbudil ključno zmago z 2:0 nad Tottenhamom v nedeljo. Ziyech je v začetku drugega polčasa na Stamford Bridgeu s svojim bleščečim kodralnikom na dolge razdalje prebil mrtve točke.

Thiago Silva je z glavo ubil Tottenham, ki je bil besen, ker je Harry Kane imel gol v prvem polčasu izključen zaradi prekrška.

Tretjeuvrščeni Chelsea zdaj za vodilnim Manchester Cityjem zaostaja za 10 točk, potem ko je končal uničujoč niz štirih ligaških tekem brez zmage.

Chelsea je to sezono že trikrat premagal Tottenham brez prejetega gola, med drugim je svojega londonskega tekmeca izločil iz polfinala ligaškega pokala.

Če tega ne bi storili še četrtič, bi bil udarec z kladivom za modrih, da bi se umaknili v City.

Chelsea zaradi zimskega premora in sodelovanja na klubskem svetovnem prvenstvu FIFA ne bo več igral v ligi do sredine februarja.

Toda prvič po 26. decembru v Aston Villi je ekipa Thomasa Tuchela okusila ligaški uspeh, kar jim je dalo prepotrebno spodbudo v času, ko je bila njihova sezona v nevarnosti, da zaide iz tirnic.

Tottenhamov prvi poraz na 10 ligaških tekmah, odkar je Antonio Conte prevzel vodstvo, je bil udarec za njihov izziv za uvrstitev med najboljše štiri.

Ostajajo na sedmem mestu, dve točki zaostajajo za četrtim Manchester Unitedom z dvema tekmama manj.

Navijači Tottenhama so se v zaključku izstrelili z izstrelki na branilca Chelseaja Antonia Rudigerja.

Contejeva ekipa je na Bridge prispela na vrhuncu, potem ko je Steven Bergwijn sredi tedna pri Leicesterju z dvojnim podaljškom prislužil izjemno zmago s 3:2.

Toda nekdanji šef Chelseaja Conte je videl, da je Tottenham izgubil na prvi tekmi Ligaškega pokala proti svojemu staremu klubu zaradi slabega začetka.

V želji, da bi nevtraliziral Chelseajevo grožnjo, je Italijan prvič v svoji vladavini zamenjal Tottenham na zadnje štiri.

Kljub temu se je Conte verjetno bal najhujšega, potem ko je Chelsea znova živahno začel.

Romelu Lukaku si je priigral dostojno priložnost nad prečko z dostavo Masona Mounta, preden je Callum Hudson-Odoi odkimal Ziyechevu bližino. Ziyechova zasučna vožnja s 25 jardov je izsilila obrambo Huga Llorisa.

Pomenljivo je, da je Silva, ki je že prejel karton zaradi prekrška nad Bergwijnom, oddahnil, ko je še en prekršek na krilnem igralcu ostal nekaznovan. Lukakujevo pomanjkanje samozavesti in dotika sta bila boleče očitna, ko je belgijski napadalec brcnil v zrak v sramotnem neuspešnem poskusu, da bi z osmih metrov pretvoril Mountovo podajo.

Tottenham je mislil, da je prevzel vodstvo proti nizu igre, ko je Kane streljal proti golu s podaje Ryana Sessegnona.

Toda sodnik Paul Tierney je to kontroverzno zavrnil zaradi rahlega potiska Kanea, zaradi česar se je Silva teatralno razlezel, ko je poskušal slediti napadalčevemu teku.

Ziyech je vtrl sol v Tottenhamove rane, ko je maroški krilni igralec v 47. minuti ustvaril trenutek magije.

Hudson-Odoi je povedel z zagonom in podajo do Ziyecha, ki je z vzvišenega udarca zavil v daljni kot z roba igrišča.

Ziyech je skoraj sledil svojemu drugemu golu v zaporednih tekmah, tretji trenutek pozneje, ko je njegovo raketo odbil Lloris.

Po njegovi vlogi pri Kaneovem razveljavljenem golu je bilo neizogibno, da bo Silva znova preganjal Tottenham in Brazilec je v 55. minuti podvojil svoje vodstvo.

Eric Dier je prekršek nad Hudson-Odoijem priznal prosti strel, ki ga je branilec Tottenhama besno podvomil.

Po postavitvi je bila Mountova postava popolna, da je Silva pogledal z glavo v daljni kot.

Lukaku je z lepim obrambo Llorisa zavrnil zadetek, a Chelsea je naredil dovolj, da je ublažil svoj zimski blues.